chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Gipsy, sucha zabudowa Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » gipsy » Gotowa Gładź RAPTOR bez szlifowania od Franspol

Gotowa Gładź RAPTOR bez szlifowania od Franspol

28.10.2019
Gotowa Gładź Polimerowa RAPTOR, dzięki efektowi tiksotropowemu, idealnie nadaje się do nakładania ręcznego (pacą ze stali nierdzewnej) jak i mechanicznego. Po intensywnym wymieszaniu produkt tymczasowo pozornie zmniejsza swoją lepkość, co umożliwia łatwą aplikację agregatem natryskowym oraz ręczną, za pomocą specjalnego wałka.

Chemia budowlana - Fot. Franspol
Fot. Franspol
Nakładanie wałkiem możliwe jest dzięki upłynnionej konsystencji Gładzi, po wymieszaniu, oraz dzięki strukturze samego wałka. Te dwa parametry umożliwiają równomierne nałożenie Raptora na ścianę lub sufit a sama Gładź nie spływa z powierzchni pionowych.

Rolka wałka powlekana jest włóknami nylonowymi, które umożliwiają optymalne nakładanie Gładzi Raptor, szczególnie na dużych powierzchniach. Wałek łatwo się czyści, co pozwala na jego wielokrotne użycie.Zastosowanie tej metody trzykrotnie przyspiesza aplikację a uzyskana warstwa doskonale poddaje się ostatecznemu wygładzeniu pacą.

Aplikacja wałkiem


Przed przystąpieniem do pracy masę Raptor należy dokładnie wymieszać (dopuszcza się rozcieńczenie masy czystą wodą w ilości 0,2 litra na 25 kg). Masę nakładamy na podłoże bezpośrednio wałkiem, równomiernie na powierzchnię np. metodą na ,, V ‘’.

REKLAMA:

Wielkość powierzchni nakładania masy uzależniona jest od chłonności podłoża. W kolejnym etapie masę należy wyrównać długą pacą ze stali nierdzewnej. Drugą warstwę możemy nakładać metodą "mokre na mokre", po wstępnym związaniu warstwy pierwszej (po około 2 godzinach) tak, aby przy dotknięciu palcami masa nie przyklejała się do palców, lub tradycyjnie, po wyschnięciu pierwszej warstwy. Gładź RAPTOR można także obrabiać metodą zacierania na mokro. Wstępnie związaną powierzchnię skrapiamy wodą, następnie wyciągamy mleczko za pomocą gąbki o drobnym oczku. Powierzchnia do gąbkowania musi być na tyle związana, aby czynność ta nie powodowała powstawania rowków. Po zmatowieniu mleczka zaciągamy powierzchnię dużą pacą.
Autor: Franspol - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.3)

Jesteś w dziale:

Gipsy, sucha zabudowa

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt