chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Fundamenty Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Fundamenty i piwnice

Czytaj więcej chemia budowlana - Posadzki żywiczne w restauracjach
sposób wyświetlania:
Fundamenty i piwnice - poradnik

Listopad to ostatni dzwonek na zajęcie się fundamentami.

Nastał najlepszy czas na sprawdzenie stanu pokrycia dachowego z papy i wykonanie potrzebnych prac naprawczych

Czyszczenie fug w powszechnej opinii nie należy do zadań łatwych...

Bitumiczne izolacje fundamentów – jak dobrać do typu budynku oraz rodzaju gleby?

Prawidłowo wykonana hydroizolacja to gwarancja skutecznej i długotrwałej ochrony budynku przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci. Nie można pomijać tego kroku, szczególnie że skuteczną izolację można położyć nawet jesienią i zimą.

Podpowiadamy, w jaki sposób wykończyć powierzchnie płaskie na zewnątrz domu lub mieszkania.

Skutkiem usunięcia starej posadzki często jest znaczna różnica w poziomach pomieszczeń. Różnice, wahające się nawet 2-3 cm, można usunąć. Zakres grubości warstwy 3-30 mm gwarantuje, że podłoże będzie równe i gładkie we wszystkich pomieszczeniach. Gładkość powierzchni podkładu pozwala na optymalizację zużycia klejów niezbędnych do ułożenia parkietu czy wykładziny.

Emulsja do uszczelniania izolacji

Na przestrzeni ostatnich lat jesteśmy świadkami systematycznego rozwoju branży szlifowania posadzek betonowych.

Podłoga to jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów wyposażenia wnętrza

Posadzki obiektów przemysłowych, z uwagi na nieustający ruch pieszy i transport wielotonowych ładunków, winny charakteryzować się wysoką jakością wykonania, bezpośrednio przekładającą się na wytrzymałość samej podłogi.

Beton to materiał powszechnie stosowany do wykonywania różnego rodzaju płaszczyzn, także posadzek. Aby jednak zrealizowane przy użyciu go podłoże było efektywne, trwałe i odporne, należy je odpowiednio zabezpieczyć. W przeciwnym razie ulegnie szybkiej degradacji pod wpływem uszkodzeń mechanicznych, chemicznych oraz ruchu pieszego bądź kołowego. Ponadto niezabezpieczony beton trudniej jest utrzymać w czystości, powierzchnia pyli, obniżając komfort i bezpieczeństwo pracy.

Usunięte usterki, wymienione instalacje, odświeżone i docieplone ściany... Wakacyjne remonty to okazja do przygotowania domu na kolejne, mniej przyjazne miesiące. Aby osiągnąć zamierzony efekt, trzeba czasem wyjść z pracami również poza strefę mieszkalną...

Podłoga garażowa, w przeciwieństwie do podłogi zastosowanej w pozostałych częściach domu, musi spełniać szereg wymagań, m.in. wytrzymać duże obciążenia oraz ułatwić utrzymanie czystości. W tym celu należy użyć materiałów o określonych parametrach, dzięki którym zabezpieczymy płytki przed pękaniem lub oderwaniem od podłoża. Wybór odpowiednich produktów ułatwi nam samodzielne, a przy tym prawidłowe ułożenie płytek oraz ich późniejszą pielęgnację, a w przyszłości zaoszczędzi prac konserwatorskich i naprawczych.

Podstawowym walorem tej mieszanki betonowej jest jej zdolność do samozagęszczania po wcześniejszym, szybkim wypełnieniu deskowania i dokładnym oblaniu zbrojenia.
1
234następna »
« poprzednia
 
Jesteś w dziale:

Fundamenty i piwnice

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt