chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Fundamenty Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Fundamenty i piwnice

Posadzki Deckshield na parkingu budynków D i E kampusu biurowego LIXA, flagowej inwestycji Yareal Polska w rejonie ronda Daszyńskiego w WarszawiePosadzki Deckshield na parkingu budynków D i E kampusu biurowego LIXA, flagowej inwestycji Yareal Polska w rejonie ronda Daszyńskiego w Warszawie Masa polimerowo-bitumiczna weber.tec Superflex 10 – sposób na skuteczną i trwałą hydroizolację fundamentówMasa polimerowo-bitumiczna weber.tec Superflex 10 – sposób na skuteczną i trwałą hydroizolację fundamentów Posadzka Peran STB w hali produkcyjnej wiodącego dostawcy kosmetyków tzw. marek własnychPosadzka Peran STB w hali produkcyjnej wiodącego dostawcy kosmetyków tzw. marek własnych Lakeside, pierwszy projekt biurowy firmy Atenor w Polsce, wita gości efektownymi posadzkami typu terazzo żywiczne w holach wejściowychLakeside, pierwszy projekt biurowy firmy Atenor w Polsce, wita gości efektownymi posadzkami typu terazzo żywiczne w holach wejściowych Prestiżowe nadmorskie osiedle Botanica Jelitkowo  z wysokiej jakości posadzkami parkingowymi DeckshieldPrestiżowe nadmorskie osiedle Botanica Jelitkowo z wysokiej jakości posadzkami parkingowymi Deckshield Posadzki w sklepach z zabawkami i strefach rozrywki dla dzieci – inspiracje projektowe od FlowcretePosadzki w sklepach z zabawkami i strefach rozrywki dla dzieci – inspiracje projektowe od Flowcrete Park Centralny w Gdyni z posadzkami żywicznymi Deckshield na podziemnym parkingu 
Park Centralny w Gdyni z posadzkami żywicznymi Deckshield na podziemnym parkingu Jakie właściwości powinny mieć posadzki żywiczne stosowane  w zakładach mięsnychJakie właściwości powinny mieć posadzki żywiczne stosowane w zakładach mięsnych Lider wśród wytrzymałych mechanicznie posadzek dla przemysłu – Peran STB Compact w dwóch zakładach produkcyjnych Pipelife w PolsceLider wśród wytrzymałych mechanicznie posadzek dla przemysłu – Peran STB Compact w dwóch zakładach produkcyjnych Pipelife w Polsce
Czytaj więcej chemia budowlana - Lider wśród wytrzymałych mechanicznie posadzek dla przemysłu – Peran STB Compact w dwóch zakładach produkcyjnych Pipelife w Polsce

FX 400 Gres Wzmocniona zaprawa klejąca do gresu

Cienkowarstwowa zaprawa klejąca do przyklejania płytek z gresu oraz płytek ceramicznych na ścianach i posadzkach. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz

  właściwości  

- cienkowarstwowa zmniejszony spływ wydłużony czas otwarty
- do klejenia okładzin z gresu o wymiarach 40 x 40 cm
- EC 1 Plus - bardzo niski poziom emisji
- zwiększona siła klejenia
- modyfikowana polimerami
- łatwa w stosowaniu
- duża stabilność
- mrozoodporna i wodoodporna

  zastosowanie  

- do stosowania wewnątrz i na zewnątrz
- do klejenia płytek z gresu o maksymalnych wymiarach 40 x 40 cm
- do przyklejania płytek ściennych i podłogowych z glazury, terakoty, klinkieru, kamionki, mozaiki ceramicznej oraz płytek z kamienia naturalnego niewrażliwego na przebarwienia.
- do klejenia płytek na nieodkształcalnych i nieogrzewanych jastrychach cementowych oraz anhydrytowych.
- do klejenia płytek na tynkach cementowych, cementowo-wapiennych, wapiennych oraz gipsowych jak również sztywno zamocowanych do ścian płytach gipsowo-kartonowych.
- do klejenia płytek na mineralnych izolacjach podpłytkowych quick-mix np.: FDF, FDS 1K lub FDS 2K.
- Uwaga: do klejenia płytek z gresu na balkonach, tarasach oraz na schodach zewnętrznych należy stosować zaprawę klejącą FX 600 Flex lub FX 900 Super Flex.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Magazynowanie: w suchym miejscu 12 miesięcy od daty produkcji
Opakowanie: 25kg
Podłoże musi być mocne, nośne, suche, czyste, nieprzemarznięte, nieodkształcalne, wolne od kurzu, pyłu oraz resztek środków antyadhezyjnych. Luźne części podłoża oraz stare powłoki malarskie należy usunąć. Podłoże należy zagruntować Emulsją gruntującą UG. Zaprawę klejącą nanosić po całkowitym wyschnięciu preparatu gruntującego. Stosować na podłożach takich jak beton, jastrychy cementowe nieogrzewane, jastrychy anhydrytowe nieogrzewane, tynki cementowe, tynki wapienno-cementowe, tynki wapienne, tynki gipsowe, bloczki z betonu lekkiego, płyty gipsowo-kartonowe, płyty gipsowo-włóknowe. Podłoże musi być wysezonowane - wiek podłoża powinien być większy niż 28 dni.
Nierówności i ubytki w podłożu powinny zostać wyrównane za pomocą Szybkowiażącej zaprawy naprawczej ZN 30 . Do klejenia płytek na podłożach odkształcalnych np.: na ogrzewanych jastrychach z instalacją grzewczą należy stosować zaprawy klejące elastyczne quick-mix FX 600 Flex.
Zawartość opakowania 25 kg wsypywać stopniowo do pojemnika zawierającego od 5,0 do 5,5 litra czystej wody stale mieszając. Mieszać starannie za pomocą mieszadła wolnoobrotowego przez ok. 3 minuty, do uzyskania jednorodnej konsystencji bez grudek. Następnie należy odczekać ok. 5 minut i ponownie krótko przemieszać zaprawę. Tak przygotowaną zaprawę klejącą należy zużyć w ciągu ok. 2 godz. W przypadku związania zaprawy niedopuszczalne jest ponowne rozrabianie jej wodą. Przygotowana zaprawa nie powinna być mieszana z suchą zaprawą oraz z wodą w celu zmiany jej konsystencji.

Za pomocą gładkiej pacy nanieść najpierw tzw. warstwę kontaktową, następnie za pomocą pacy zębatej nanieść właściwą warstwę klejącą. Rozmiar zęba pacy należy dostosować do gabarytu płytek. Płytki układać przed rozpoczęciem procesu „naskórkowania" tzn. przed upływem 30 minut. Płytki należy starannie docisnąć, następnie przesunąć i ustawić w ostatecznym położeniu.
Świeżą zaprawę należy chronić przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak mróz, porywisty wiatr, nadmierne nasłonecznienie oraz przed deszczem. Prace należy wykonywać przy temperaturze powietrza i podłoża od +5°C do +25°C. Wysoka wilgotność oraz niskie temperatury wydłużają czas wiązania kleju. Podczas prac należy przestrzegać ogólnych reguł sztuki budowlanej. Spoinowanie należy rozpocząć po związaniu zaprawy klejącej po upływie ok. 48 godzin.
Produkt ten zawiera cement, który może powodować uczulenie. W połączeniu z wodą lub wilgocią daje odczyn alkaliczny. W związku z tym należy chronić oczy i skórę. W przypadku zetknięcia zaprawy ze skórą, należy miejsce kontaktu przemyć dokładnie wodą. W przypadku kontaktu zaprawy z okiem konieczne jest obfite przemycie oka wodą oraz bezzwłoczne zasięgnięcie porady lekarza.
klasa zaprawy C1 TE wg PN-EN 12004
czas dojrzewania: ok. 5 minut
czas zużycia: ok. 2 godz.
czas otwarty do 30 min.
temperatura obróbki: +5°C do +25°C
zużycie wody: od 5,0 do 5,5 l na 25 kg
spływ wg normy PN-EN 12004: < 0,5 mm
zużycie: ok. 1,4 kg/m2/mm grubości

Dane techniczne odnoszą się do temperatury 23°C i 50% wilgotności względnej powietrza.
 
Jesteś w dziale:

Fundamenty i piwnice

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt