chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Fundamenty Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Ofensywa handlowa w ochronie drewna

Ofensywa handlowa w ochronie drewna

22.02.2016
HWS-112-Hartwachs-Siegel

Chemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers
Każda wieża potrzebuje schodów, a te uszlachetnienia i ochrony drewna, z którego zwykle są wykonane. Każda wieża ma również swoją historię, a w tym przypadku brzmi ona tak:

Niebüll, „Kurort z atmosferą miasta nacechowanego kulturą północnej Fryzji, w związku gmin Südtondern”. Głównym bohaterem jest tu wieża wodna z 1908 roku. Zbiornik ma pojemność 50 m3, co pozwalało niegdyś dwom lokomotywom odbyć podróż do Hamburga. Prawie 20 lat później szachulec zastąpiono betonem, mimo to wieża uległa zniszczeniom, gdy lokomotywy spalinowe zastąpiły parowozy, a istnienie wież stało się bezcelowe. Tylko gołębie znalazły dla niej dalsze zastosowanie jako noclegowni i miejsca wylęgu, co pozostawiło trudne do usunięcia ślady.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers

„Zachowanie wieży wodnej w Niebüll”


Lokalna gazeta donosiła w 2008 roku o postępującej degradacji obiektu. Ten artykuł stał się zarzewiem dużej akcji społecznej. Sven Vogt, miejscowy przedsiębiorca, natychmiast zadzwonił do Powiatowego Cechu północno fryzyjskich rzemieślników. Ten obiecał swoją pomoc. W 2010 roku projekt nabrał rozpędu, gdy po wpłaceniu symbolicznego 1,- euro wieża siała się własnością Cechu. Urzędy dały sobie wówczas 2 lata na wydanie pozwolenia na budowę oraz przyznanie dofinansowania przez land Schleswig-Holstein. Ideą, jaka przyświecała całemu projektowi była myśl, aby znaczną część jego realizacji powierzyć w ramach szkoleń ponad zakładowych praktykantom z branży budowlanej i branż powiązanych. Ponieważ przeżycie, jakim jest odrestaurowanie własnymi siłami tego rodzaju obiektu i zachowanie go dla pokoleń, stanowi nie tylko sposób na pogłębienie wiedzy, czy rozwinięcie umiejętności praktycznych, lecz także rozbudza pozytywnego ducha wspólnoty i stanowi żywy objaw solidarności.

Ponad 20.000 godzin pracy


W ciągu minionych dwóch lat przyszli murarze, szklarze i stolarze poświęcili renowacji wieży wiele godzin pracy.Mieszkańcy wsparli sprawę materialnie, poprzez współpracę, przekazanie materiałów budowlanych itp. Firma Remmers zasponsorowała projekt przez dostawę HWS-112-Hartwachs-Siegel. VR Bank oraz „Aktiv-Region” Północnej Fryzji jako sponsorzy główni przejęli istotną część kosztów i dzięki temu w czerwcu 2015 roku projekt został przekazany miastu.

Chemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers

HWS-112-Hartwachs-Siegel jako powłoka uszlachetniająca drewno


W wieży nie ma windy, tak więc kto chce się dostać na górę, musi skorzystać z nowych schodów. Ich nowoczesny funkcjonalny design i naturalny wygląd stopni podobają się odwiedzającym. Zawdzięczają to m.in. ochronie i uszlachetnieniu powierzchni za pomocą Remmers HWS-112-Hartwachs-Siegel.

Jednoskładnikowy produkt hybrydowy jest tak dalece odporny na zniszczenie, jak typowy dwuskładnikowy lakier poliuretanowy, jest jednak dopuszczony w oparciu o ogólne świadectwo budowlane do stosowania we wnętrzach i spełnia wymogi dyrektywy Decopaint. Przereagowana powłoka ma parametry wytrzymałościowe zgodne z wymogami DIN 68861 – 1B, a uzyskane wartości są takie same, jak dla dwuskładnikowego lakieru poliuretanowego. Praktykanci ocenili: „Aplikacja natryskowa jest szybka i prosta, przypomina lakierowanie. HWS-112-Hartwachs-Siegel daje się nakładać równomierną, cienką warstwą i nie wymaga wykańczania. Po między szlifie, podobnie jak w przypadku lakierowania, nakłada się następną warstwę i to wszystko. Gotowa powierzchnia sprawnej, olejowanej, jednak powstała bez w innym przypadku niezbędnej do uzyskania tego celu pracy ręcznej”.

Aqua HK-LasurChemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers
Chemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers

Domek na drzewie to dziecięce marzenie wielu z nas: symbol pierwszej niezależności i samodzielności, swobody twórczej i możliwości spojrzenia z góry na świat, który do tej pory oglądaliśmy z poziomu zbliżonego do stołowego blatu. Kto chce tego spróbować, a jednocześnie być bliżej natury - odwiedzając Północny Park Rozrywki Sorpesee znajduje właściwy adres. Nadrzewne domki stoją tu na samym brzegu morza i na 55 metrach zapewniają miejsce dla 5 osób. Pokryte lazurą powierzchnie zewnętrzne chronione są lazurą Aqua HK-Lasur fi rmy Remmers.Domki te zbudowała, zajmująca się szeroko pojętą obróbką drewna, firma Heinrichs-Holz GmbH, Zimmerei, Sagewerk & Holzbau z Menden. Usługę obejmuje oczywiście także nałożenie powłok na zewnątrz i wewnątrz, które przez barwy szwedzkiej czerwieni i innych matowych kolorów przypominają skandynawskie domy. Firma używa do tego celu produktów spod znaku Remmers: do drewna we wnętrzach Wohnraum-Lasur, na powierzchnie kryjące na zewnątrz Induline DW-610, a na laserunkowe - Aqua HK Lasur.
Chemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers
Chemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers

Typową cechą domku nadrzewnego jest to, że otaczają go gałęzie i liście, co daje efekt wyjątkowej bliskości naturze. Natura oznacza jednak również ciągły ruch, cyrkulację między stawaniem się, rozwojem i przemijaniem. W tym tkwi wyzwanie: użyte do budowy drewno musi być na zewnątrz optymalnie zabezpieczone przed zgnilizną, grzybami niszczącymi drewno, przed wilgocią i promieniowaniem ultrafioletowym. Jednak strefa ta - w tym przypadku - to też strefa „mieszkalna”. „Poszukiwaliśmy lazury o działaniu biobójczym, ale bez szkodliwego oddziaływania na człowieka i przyrodę. Sięgając po lazurę Remmers Aqua HK-Lasur, znaleźliśmy właściwe rozwiązanie. Innowacyjny produkt typu „3w1”, zawiera 3 „składowe”: impregnat, powłokę gruntującą i lazurę, wytwarza ładny, równomierny obraz laserunkowej powłoki o jedwabiście matowym wyglądzie.
Chemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers
Szybko schnie i daje się łatwo aplikować. Istotny był również fakt, że produkt posiada dopuszczenie do obrotu środkiem biobójczym, zgodne z BPB. Wymaga ono z jednej strony przebadanej skuteczności działania na zwalczane organizmy, z drugiej zaś, pod warunkiem poprawnego użycia, bezpieczeństwa dla człowieka i środowiska. Remmers Aqua HK-Lasur ma to zezwolenie i stanowiło to dla nas istotny argument.

Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.6)

 
Jesteś w dziale:

Fundamenty i piwnice

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt