chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Fundamenty Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Ratusz Hallenberg – jak Feniks z popiołów

Ratusz Hallenberg – jak Feniks z popiołów

17.02.2016
Nikt nie spodziewał się takiej katastrofy. Gdy już się wydarzyła, nie trzeba było wiele czasu, by burmistrz Michael Kronauge i jego zespół odkryli szanse jakie wynikają z koniecznej odbudowy. Nowoczesne okna, spełniające współczesne wymaganie techniczne, stanowiły tylko jeden punkt na długiej liście życzeń. Zlecenie otrzymała stolarnia Kappen, która w produkcji okien stawia na produkty Remmers z rodziny Induline Coatings.

Chemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers

Budynek miał wiele wad i swoim wyposażeniem już dawno nie spełniał wymogów współczesności: nie miał urządzeń ułatwiających poruszanie się niepełnosprawnym, brakowało windy i drugiej drogi ewakuacyjnej. Nie wszystkie okna były zniszczone, jednak te, które się ostały, nie spełniały już wymogów rozporządzenia o ochronie energii. Podstawowe pytanie brzmiało, czy ubezpieczenie pokryje koszty? Okazało się, że i owszem, ale mimo to miasto Hallenberg musiało wyasygnować ponad 500.000 Euro z własnych środków, aby zrealizować swoją wizję. W ten sposób za historyczną elewacją ratusza powstał nowoczesny budynek administracyjny. „Budowa nowego obiektu była łatwiejsza w realizacji i dawała się dokładniej zaplanować finansowo. Dokładnie biorąc mamy teraz nowoczesny budynek spełniający wszelkie wymogi energetyczne i przeciwpożarowe, z liczącą 170 lat zabytkową elewacją”, powiedział burmistrz. Nowe okna drewniane z meranti Ratusz Hallenberg to skośnie posadowiony budynek o pięciu osiach okien i centralnie umieszczonym portalu z piaskowca. Elewacja z łamanego kamienia przetrwała pożar bez większych uszkodzeń.
Chemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers

Wszystkie drewniane drzwi i okna miały być wyprodukowane na nowo, zgodnie z historycznym wzorem, ale i stanem współczesnej techniki. Było to doskonałe zlecenie dla stolarni Kappen z Medebach. Tradycje, z których korzysta firma, sięgają 80 lat, ale ważne jest też spojrzenie w przyszłość: „Z drewnem na nowe drogi” - tak brzmi motto firmy, realizowane wypróbowaną, solidną strategią. Remmers - rynkowy lider - jest tu istotnym partnerem i gwarantem stabilnej, przodującej pozycji firmy. W ten sposób nowe trendy i techniki można było zastosować także podczas wbudowywania okien i drzwi w Ratuszu Hallenberg. Aby spełnić przyrzeczoną jakość, producenci okien ze stolarni Kappen stawiają na powłoki Induline- Premium Coatings, oferowane przez firmę Remmers. W Kappen panuje to samo przekonanie, co w Remmersie. Cztero warstwowy system stanowi najlepszą gwarancję znaczącego wydłużenia żywotności okien drewnianych. Wrażliwe powierzchnie czołowe cięć oraz połączenia czopowe i na wpust są dzięki tej technice dodatkowo chronione przed wnikaniem wilgoci.


Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0.3)

 
Jesteś w dziale:

Fundamenty i piwnice

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt