chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Fundamenty Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Odnawianie mebli w dziecięcych pokojach

Odnawianie mebli w dziecięcych pokojach

11.09.2013
Koniec lata to doskonała pora na przegląd mebli w pokoju dziecka przed rozpoczęciem roku szkolnego. Sprzęty, których używają nasze pociechy, poddawane są często niekonwencjonalnym i nieprzewidywalnym zabiegom. Dlatego produkty do odnowienia drewnianych powierzchni powinny być nie tylko bezpieczne, ale i trwałe.

Chemia budowlana - Fot. Altax
Fot. Altax
Chemia budowlana - Fot. Altax
Fot. Altax

Najważniejsze bezpieczeństwo


Pokój dziecka to wyjątkowe miejsce w domu, dlatego środki ochronno-dekoracyjne, których użyjemy powinny być bezpieczne. Na rynku są już dostępne produkty, które spełniają bardzo ważną Europejską Normę BEZPIECZEŃSTWO ZABAWEK – mówi Andrzej Wójcik, doradca techniczny Altax. W praktyce oznacza to, że substancje chemiczne, zawarte w produkcie są nietoksyczne i bezołowiowe. Dzięki temu może on zostać użyty w pokoju dziecka do pomalowania wszystkiego, z czym ma ono bezpośrednią styczność: mebli, elementów drewnianych czy właśnie zabawek.

Żeby praca poszła szybko


Prace renowacyjne pójdą szybko, jeśli użyjemy produktów szybkoschnących na bazie wody. Korzystając z takich środków można skończyć pracę w ekspresowym tempie, ale ich zaletą jest również delikatny, niedrażniący zapach. Warto o tym pamiętać, jeśli nie chcemy godzinami wietrzyć mieszkania, jak to jest w przypadku produktów przygotowanych na bazie rozpuszczalnika.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Altax
Fot. Altax

Doskonały i trwały efekt


Bywa tak, że łóżko staje się wyimaginowaną wyspą, biurko schronem, a szafa zmienia się we właz do jamy rozbójników. W pokoju dziecięcym wszystko jest możliwe, dlatego meble muszą być zabezpieczone środkami, które zapewnią trwały efekt. Nie bez znaczenia pozostaje też kwestia kolorystyki. Być może wcale nie trzeba wyrzucać starego biurka, tylko nadać mu nowy błysk? W dziecięcych pokojach zdecydowanie króluje emalia, choć sprawdzi się tam każdy produkt, który stworzy trwałą powłokę, a więc zarówno lakier, jak i lakierobejca. Lakier nada drewnu delikatny połysk, z kolei lakierobejca zabarwi je, nie przykrywając rysunku słojów. Emalia gwarantuje doskonałe krycie. W tym przypadku do wyboru mamy całą paletę kolorów - od białego, po ciemny heban – mówi Andrzej Wójcik.


Autor: Altax - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Fundamenty i piwnice

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt