chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Fundamenty Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Naprawa betonu w jednym kroku

Naprawa betonu w jednym kroku

18.12.2012
Beton, zwłaszcza jeśli jest zbrojony prętami stalowymi, jest materiałem poddającym się niszczeniu niekiedy zaskakująco szybko. Stąd konieczność jego naprawiania, zwykle tańszego i szybszego od burzenia i ponownego budowania.

Chemia budowlana - Naprawa betonu w jednym kroku
Zaskakujące jest także, iż dotychczas naprawianie betonu było zadaniem długotrwałym, skomplikowanym i wymagającym nałożenia wielu warstw zapraw pełniących różne zadania jak warstwy sczepne, zaprawy chroniące zbrojenie, zaprawy do uzupełniania głębokich ubytków, szpachle itd. Itp. Do tego efekt końcowy pozostawał niewiadomą z uwagi na użycie cementu cechującego się szeregiem negatywnych cech ze skurczem powodującym pękanie i odspajanie na czele. A przecież wykonanie samego betonu jest stosunkowo proste i szybkie.

REKLAMA:


Nadeszła jednak wreszcie era łatwego i niezawodnego naprawiania betonu dzięki GEOLITE. Oczyszczamy beton i zbrojenie, zwilżamy podłoże, wypełniamy ubytek i po wstępnym stężeniu zacieramy powierzchnię dla uzyskania żądanego wykończenia i już gotowe! Zamiast krok po kroku, jak w dotychczasowych rozwiązaniach, my robimy to w jednym kroku. A jest to możliwe dzięki użyciu nowego spoiwa - geospoiwa pozwalającego na eliminację skurczu i poprawę parametrów roboczych oraz końcowych.

Chemia budowlana - Naprawa betonu w jednym kroku


Mamy teraz do dyspozycji jeden materiał świetnie przywierający do podłoża, chroniący zbrojenie pozwalający na nakładanie cienkimi i grubymi warstwami i wreszcie dający gładkie wykończenie oraz ochronę przed ponownym korodowaniem betonu. Testowany w warunkach suchych i wilgotnych, umożliwiający regulowanie czasu wiązania na budowie i z potrójnym znakowaniem CE z uwagi na zgodność z trzema normami: PN-EN 1504-2, PN-EN 1504-3, PN-EN 1504-6!
Naprawianie betonu stało się łatwe, proste, pewne i trwał

Autor: Kerakoll - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.9)

 
Jesteś w dziale:

Fundamenty i piwnice

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt