chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Fundamenty Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Posadzki Remmers na korytarzach i obejściach trybun w nowej ratiopharm arena w Neu-Ulm

Posadzki Remmers na korytarzach i obejściach trybun w nowej ratiopharm arena w Neu-Ulm

05.11.2012
Zastanawiano się przez ponad 20 lat, a potem wszystko nagle ruszyło z kopyta. W ciągu bardzo krótkiego okresu projektowo-budowlanego, dzięki współpracy miast Ulm i Neu-Ulm oraz grupy firm Max Bogl powstała ratiopharm arena w Neu--Ulm.

Chemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers
Otwarcie świętowano 9 września 2011. Nowoczesna, wielofunkcyjna hala widowiskowa na Volksfestplatz w Neu-Ulm stanowi projekt w Niemczech wyjątkowy, bo łączący dwa różne landy. Jej projekt powstał w fimie Max Bogl, we współpracy z Biurem Architektonicznym Architektur Concept Pfaffhausen und Staudte GbR. Hala ratiopharm arena powstała w ciągu zaledwie 19 miesięcy, w przeważającej części z prefabrykatów. Prawie 1.400 gotowych betonowych elementów wyprodukowano w zakładach w Sengenthal i zmontowano na miejscu za pomocą 250-tonowego dźwigu gąsienicowego. Ponadto w hali o rozmiarach 80 x 90 m użyto około 3.800 m3 betonu lanego na miejscu i 600 ton stali zbrojeniowej. Tak duża ilość betonu wymaga sporego zabezpieczenia. Przede wszystkim w części posadzkowej, gdzie pojawia się ponad 9.000 gości. A mówimy tu o obciążeniu długotrwałym! Planuje się bowiem bogaty, atrakcyjny repertuar, jak Holiday on Ice, gale gimnastyczne, imprezy muzyczne od Rock meets Classic aż po Kastelruther Spatzen, prezentacje produktów, regionalne imprezy targowe i wydarzenia sportowe, między innymi z udziałem najsłynniejszego na świecie zespołu koszykarzy Harlem Globetrotters. Pojawią się rzesze gości, a wraz z nimi obciążenia dla wykładzin posadzkowych. Stawiane im wymagania to wytrzymałość na ścieranie, łatwość utrzymania w czystości, stabilność na promienie UV oraz twardoplastyczność zapewniająca komfort podczas chodzenia i wytrzymałość na duże obciążenia punktowe. Do tego jasnozielony kolor RAL 6019, z kontrastową po-sypką. Dzięki udziałowi projektantów z Remmers Planer- & Objektmanagement, biorący w projekcie udział architekci oraz wykonawcy z Epo Pur Bodenbeschich-tung GmbH zdecydowali się na system poliuretanowy Remmers, który już zdobył zaufanie innych, otrzymując pierwszorzędne referencje:
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers
Posadzka 3.000 m2:
- warstwa gruntująca: Rem-mers Epoxy ST 100
- Powłoka poliuretanowa: Remmers PUR Indu Color RAL 7039
- Płatkowa posypka kontrastująca: Artico Flakes
- Zamknięcie: Remmers PUR Aqua Top 2K M

Wariant na 1.800 m2 powierzchni:
- Powłoka poliuretanowa: Remmers PUR Indu Color RAL 6019
- Płatkowa posypka kontrastująca: Artico Flake

Źródło: Remmers
Przeczytaj również: Posadzka żywiczna krok po kroku
Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Fundamenty i piwnice

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt