chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Fundamenty Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Hydroizolacje tarasów i balkonów w systemie Alpol Gips

Hydroizolacje tarasów i balkonów w systemie Alpol Gips

11.06.2007
Piękne balkony i trasy to marzenia każdego z nas. Jednak o jego trwałości nie decydują tylko okładziny ceramiczne, gresowe lub kamienne, ale przede wszystkim właściwa hydroizolacja.

Chemia budowlana - Hydroizolacje tarasów i balkonów w systemie Alpol Gips
Użytkowe warstwy tarasów i balkonów narażone są na szczególnie trudne i zmienne warunki eksploatacji. W okresach zimowych ich powierzchnie narażone są na temperatury ujemne sięgające -30°C, a w okresie letnim wskutek intensywnego nasłonecznienia, mogą nagrzewać się do temperatury przekraczającej 70°C w ciągu dnia i schładzać w nocy lub z powodu opadów atmosferycznych do temperatury 10-12°C. Dodatkowo przyczyną naprężeń mogą być różnice temperatur pomiędzy wierzchnią i spodnią częścią płyty tarasu lub balkonu.

REKLAMA:


Klimat naszego kraju w odniesieniu do prac budowlanych - szczególnie prowadzonych na tarasach czy balkonach - to duże wyzwanie eksploatacyjne. Czynnikiem najbardziej niszczącym są tu różnice temperatury, dochodzące w skrajnych wypadkach nawet do 100?C w ciągu roku, powodujące odkształcenia liniowe wszystkich materiałów użytych do budowy tarasu lub balkonu. Nasz kraj posiada także jedną z najwyższych w Europie ilość tzw. przejść temperatury powietrza przez próg 0?C w okresie zimowym, co jest związane z procesem zamarzania i rozmarzania wody znajdującej się w porach materiałów mineralnych, co także zagraża trwałości warstwy izolacyjnej. Dlatego tak ważne jest zarówno właściwe zaprojektowanie balkonu czy tarasu i ich wykonanie, aby materiały tam wykorzystane skutecznie przenosiły odkształcenia związane ze zmianami temperatury, a jednocześnie zachowały szczelność.
Piękny i trwały taras, balkon lub loggię można wykonać stosując system hydroizolacji ALPOL HYDRO PLUS T, który może być wykorzystywany w budownictwie mieszkaniowym oraz przemysłowym oraz w budynkach użyteczności publicznej, zarówno w obiektach już istniejących, jak i nowowznoszonych.
Elementy wchodzące w skład systemu ALPOL HYDRO PLUS T zapewniają łatwość stosowania, brak negatywnego oddziaływania na środowisko oraz gwarancję pełnego zabezpieczenia przeciwwilgociowego.

Tarasy, loggie i balkony są niewątpliwie ozdobą domów. Niestety problemy pojawiające się wkrótce po jego niewłaściwym wybudowaniu np. odpadające płytki czy przecieki mogą stać się prawdziwym utrapieniem. Dlatego warto zakupić profesjonalne materiały oraz zadbać o staranne wykonawstwo.

Informacje o systemie:


System hydroizolacji może się składać w zależności od zaplanowanego zakresu prac z następujących produktów:, gruntu krzemianowo - polimerowego ALPOL AG 707, zaprawy uszczelniającej elastycznej dwuskładnikowej ALPOL AH 752, kleju upłynnionego wysoko elastycznego ALPOL AK 516 (C2FE) lub kleju upłynnionego elastycznego średniowarstwowego ALPOL AK 517 (C2FE), zaprawy epoksydowej do spoinowania ALPOL AH 760, materiałów pomocniczych (mankiet uszczelniający ścienny i podłogowy ALPOL, taśma i narożniki uszczelniające ALPOL). Mogą być również zastosowane produkty uzupełniające takie jak: posadzka podkładowa ALPOL AP 400, zaprawy murarskie specjalne szybkowiążąca ALPOL AZ 130 i wyrównawcza ALPOL AZ 131 oraz grunt głęboko penetrujący ALPOL AG 700 i grunt do chłonnych podłoży ALPOL AG 703.

Źródło: Alpol


Autor: PIOTROWICE II - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.7)

 
Jesteś w dziale:

Fundamenty i piwnice

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt