chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Fundamenty Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Elewacja na lata według firmy Kosbud

Elewacja na lata według firmy Kosbud

15.06.2011
Chemia budowlana - Elewacja na lata według firmy Kosbud

KOSBUDPROTECT


Zastosowanie tej nowatorskiej formuły tworzy na zewnętrznej warstwie elewacji niewidoczną powłokę, która chroni ją przed rozwojem mikroorganizmów takich jak glony, grzyby, algi i porosty. Zastosowanie tej formuły jest konieczne w naszej strefie klimatycznej, szczególnie na elewacjach, które znajdują sie niedaleko akwenów wodnych, gęstego zadrzewienia i miejsc, do których nie dociera słońce i wiatr.

Chemia budowlana - Elewacja na lata według firmy Kosbud

MIKROWŁÓKNA


Zawarte w zaprawie klejowej TERMOLEP-U tworzą wewnętrzne zbrojenie, które dodatkowo wzmacnia warstwę zbrojącą naszej elewacji. Dzięki temu elewacja staje się bardziej odporna na wszelkie uderzenia mechaniczne. Amplituda temperatur na elewacji w naszym klimacie może wynosić w ciągu roku nawet 90oC taki skok temperatur wymusza na warstwie zbrojącej zwiększonej odporności na naprężenia, którym zostaje poddawana w ciągu całego roku. Kleje wzbogacone o mikrowłókna zdecydowanie lepiej przechodzą wszystkie testy wytrzymałościowe, którym zostają poddane.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Elewacja na lata według firmy Kosbud

MINERAŁ FUNKCYJNY


Najnowsze osiągnięcie na rynku dodatków do chemii budowlanej zastosowany w rodzinie tynków ACRYLIT pełni dwie funkcje:- wzmacnia wiązania pomiędzy minerałami zawartymi w tynkach, co dodatkowo uodparnia zewnętrzną cześć elewacji na uderzenia oraz wysoką amplitudę temperatur,- zwiększa hydrofobowość tynku, dzięki czemu elewacja staje się bardziej odporna na zabrudzenia. Woda w wyniku zwiększonego napięcia powierzchniowego nie rozlewa się po strukturze tylko spływa po niej, jak po "tłustej patelni" zbierając ze sobą drobinki kurzu.

Chemia budowlana - Elewacja na lata według firmy Kosbud

MIKA


Jako naturalny minerał dodawany do tynków cienkowarstwowych ożywia kolor elewacji, która dodatkowo staje się o 30% bardziej odporna na promienie UV.

Źródło: Kosbud

Autor: Kosbud - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.8)

 
Jesteś w dziale:

Fundamenty i piwnice

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt