chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Fundamenty Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Dwuwarstwowa izolacja dachu – Ekorolka i Ekopłyta Knauf Insulation

Dwuwarstwowa izolacja dachu – Ekorolka i Ekopłyta Knauf Insulation

01.12.2010
Dach skośny to wyjątkowo atrakcyjny rodzaj pokrycia, ze względu na walory estetyczne i użytkowe. Umożliwia adaptację przestrzeni poddasza, jednak niewłaściwie ocieplony może stać się dodatkowym źródłem wydatków. Dwuwarstwowy system izolacji dachu skośnego DACH STANDARD z zastosowaniem Ekorolki i Ekopłyty to ekonomiczny sposób na zdrowe i energooszczędne poddasze.

Chemia budowlana - Ekorolka i Ekopłyta Fot. Knauf Insulation
Ekorolka i Ekopłyta Fot. Knauf Insulation
Adaptacja poddasza użytkowego daje korzyść w postaci zwiększonej przestrzeni użytkowej. Właściwie przeprowadzona może podlegać refundacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Warunkiem otrzymania premii termo modernizacyjnej jest zrównoważenie efektów i kosztów przedsięwzięcia. Dobrze ocieplony dach jest jednym z najważniejszych elementów energooszczędnego domu. Niezaizolowane połacie dachowe mogą się przyczyniać do utraty nawet 30 % ciepła, co przekłada się na zwiększone zużycie gazu czy oleju opałowego. Nie wszystkie materiały i technologie dają równie dobre rezultaty inwestycji, dlatego warto zadbać o wybór rozwiązań optymalnych pod względem technicznym i ekonomicznym.
REKLAMA:


Dwie warstwy ciepła


Odpowiednia ochrona przed ucieczką ciepła przez dach pozwoli nie tylko cieszyć się podwyższonym komfortem mieszkania, lecz także obniża koszty utrzymania budynku. Obecnie wymagana izolacyjność cieplna dachów skośnych wynosi 0,25 W/m2K, co wymaga stosowania grubszej niż dotychczas warstwy termoizolacji. Standardem jest 20-30 cm ocieplenie, które nie mieści się pomiędzy krokwiami, gdyż ich wysokość wynosi zazwyczaj tylko 16 cm.

Chemia budowlana - Fot. Knauf Insulation
Fot. Knauf Insulation
W proponowanej przez Knauf Insulation dwuwarstwowej technologii ocieplenia DACH STANDARD opartej na wełnie mineralnej ECOSE® Technology układa się jedną warstwę wełny mineralnej szklanej Ekorolka pomiędzy krokwiami, zaś drugą – Ekopłytę pomiędzy rusztem pod płytami gipsowo kartonowymi. Tak zaprojektowany system pozwala uzyskać ciepłą i jednorodną termicznie powierzchnię połaci dachowej od strony wewnętrznej. Ze względu na niewielką wagę materiałów system nie obciąża konstrukcji dachu i eliminuje mostki termiczne w miejscach położenia krokwi, co w znacznym stopniu podnosi jej trwałość. Dzięki bardzo dobrym parametrom technicznym dwuwarstwowy system izolacji z wykorzystaniem Ekorolki i Ekopłyty w ECOSE® Technology izoluje pomieszczenia od nagrzewającego się latem dachu i znacznie ogranicza utratę ciepła w miesiącach zimowych. Niezawodny system w dobrej cenie gwarantuje zwrot nakładów na termomodernizację w ciągu zaledwie jednego roku.

Chemia budowlana - Fot. Knauf Insulation
Fot. Knauf Insulation

Ekologiczne ocieplenie w ekonomicznej cenie


Ekorolka i Ekopłyta w technologii ECOSE® to materiały charakteryzujące się bardzo dobrymi parametrami technicznymi oraz doskonałą charakterystyką środowiskową. Ekorolka to wełna mineralna szklana produkowana w postaci mat. Ze względu na bardzo dobrą sprężystość sprawdza się doskonale jako izolacja międzykrokwiowa. Jest łatwa w montażu i doskonale wypełnia przestrzenie pomiędzy elementami konstrukcyjnymi dachu. Warstwa o grubości 200 mm i współczynniku przewodzenia ciepła λ zaledwie 0,044 W/m2K pomaga w znacznym stopniu poprawić izolacyjność cieplną i akustyczną dachu. Wełna mineralna szklana w postaci płyt, Ekopłyta, jest stosowana jako druga warstwa izolacji cieplnej układana pomiędzy krokwiami. Cechuje się niską przewodnością cieplną (λ=0,039 W/m2K), dzięki czemu skutecznie chroni poddasze przed utratą ciepła. Dzięki procesowi hydrofobizacji materiał nie nasiąka wodą kondensacyjną, która może się wytwarzać w warstwach dachu pod wpływem zmiany temperatur i nie traci swoich właściwości.
Przeczytaj również: Termoizolacyjny tynk Thermo-Max
Produkty z wełny mineralnej szklanej w technologii ECOSE® przyczyniają się do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa użytkowania budynku. Są niepalne i nieszkodliwe dla zdrowia mieszkańców. W ramach innowacyjnej technologii ECOSE® wełna mineralna jest produkowana z naturalnie występujących i wtórnych surowców. Nie zawiera sztucznych barwników, formaldehydu, fenolu czy akrylu. Biotechnologia łączenia włókien pozwoliła zastąpić tradycyjne ropopochodne spoiwa naturalnymi żywicami o dużej sile wiązania. Dlatego materiały izolacyjne nowej generacji są bezzapachowe, niepylne i nie wydzielają szkodliwych lotnych związków organicznych (VOC), co zostało potwierdzone międzynarodowym certyfikatem Eurofins GOLD. Mogą go otrzymać tylko produkty spełniające najsurowsze kryteria w tym zakresie.

Autor: knauf_Insulation - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Fundamenty i piwnice

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt