chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Fundamenty Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Jak pozbyć się glonów, mchu i porostów z murów

Jak pozbyć się glonów, mchu i porostów z murów

29.09.2010
Mchy, grzyby i porosty najczęściej pojawiają się na dachach, murach, płotach itp. od strony północnej. Porośnięte elementy nie wyglądają dobrze, a zwiększona przez nie wilgotność powoduje, że podłoże staje się dobrym miejscem do rozwoju grzybów pleśniowych i domowych, które są szkodliwe zarówno dla człowieka, jak i konstrukcji. Aby w prosty i skuteczny sposób je zwalczyć, należy użyć specjalistycznego środka Algat.

Chemia budowlana - Jak pozbyć się glonów, mchu i porostów z murów
Wysoko specjalistyczny i bardzo łatwy w użyciu środek powodujący obumieranie mchów, glonów i porostów oraz ich odpadanie od podłoża. Na spryskanych powierzchniach w znaczny sposób opóźnia odnawianie się szkodliwej flory.
Przeczytaj również: Renowacja nagrobka
REKLAMA:


Sposób stosowania środka:ETAP I


Zarośnięte mchem, glonami lub porostami powierzchnie dokładnie spryskujemy algatem środkiem glonobójczym, tak aby dokładnie nasączyć nalot. Przy tej czynności należy uważać, żeby nie wdychać rozpylanego preparatu.

Chemia budowlana - Przed zabiegiem
Przed zabiegiem
Chemia budowlana - Przed zabiegiem
Przed zabiegiem
Przeczytaj również: Jak zadbać o nagrobek
Zanim przejdziemy do następnego etapu odczekujemy 1-2 dni w przypadku glonów oraz ok. 7 dni w przypadku mchów i porostów. Przez ten czas działać będzie preparat powodując obumieranie roślin i ich odczepianie się od podłoża.

ETAP 2


Po upływie wymaganego czasu spłukujemy obumarłe rośliny czystą wodą. My użyliśmy do tego cely zwykłego opryskiwacza ogrodowego (ale można też użyć miękiej szczoteczki, a czasami wystarczy po prostu silny deszcz). Podczas tego zabiegu szczątki roślin spływają z oczyszczanej powierzchni.

Chemia budowlana - Po zabiegu
Po zabiegu
Chemia budowlana - Po zabiegu
Po zabiegu
Przeczytaj również: Jak usunąć grzyb ze ściany
Tak oczyszczoną powierzchnię pozostawiamy do dokładnego wyschnięcia i jeszcze raz spryskujemy algatem, aby znacznie opóźnić odrastanie niepożądanej flory.

Źródło: Altax

Autor: Altax - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.6)

Przeczytaj także:
 
Jesteś w dziale:

Fundamenty i piwnice

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt