chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Fundamenty Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Jak zaizolować strop w piwnicy i garażu lamelową wełną mineralną

Jak zaizolować strop w piwnicy i garażu lamelową wełną mineralną

06.09.2010
ISOFAS-LM to specjalistyczna płyta z wełny mineralnej o lamelowym układzie włókien, tzn. prostopadłym do powierzchni płyty. Układ taki sprawia, że płyta jest bardziej elastyczna i w przypadku izolacji budowlanych lepiej dopasowuje się do występujących krzywizn i elementów łukowych ścian budynku.

Chemia budowlana - Jak zaizolować strop w piwnicy i garażu lamelową wełną mineralną
Sposób ułożenia włókien w kierunku prostopadłym, powoduje również, że płyta zyskuje podwyższone parametry pod względem wytrzymałości na rozrywanie i ściskanie.
REKLAMA:


Dostępne wymiary płyt: 1200x200 [mm].

Chemia budowlana - Jak zaizolować strop w piwnicy i garażu lamelową wełną mineralną
Wykończenie płyt: lamelowa wełna mineralna dostępna jest również z jednostronnie sfazowanymi krawędziami (rys. 1). – specjalistyczna wełna, stosowana do systemu ociepleń stropów garaży i piwnic od strony sufitu.

Jak ocieplić strop nad pomieszczeniami nieogrzewanymi metodą „natryskową”?

1.Ocena podłoża


Bardzo ważnym jest, aby podłoże było równą płaszczyzną. Każda nierówność, uniemożliwia uzyskanie jednakowej przyczepności nawet w obrębie jednego elementu wełny. Podłoże musi być czyste, wolne od kurzu, jak również wolne od agresji biologicznej i chemicznej.

2.Aplikacja zaprawy klejącej


Masa klejąca nakładana jest na tylną stronę płyty lamelowej przy pomocy pacy zębatej (nie mniej niż 8x8x8mm). Zaprawę należy rozprowadzić równomiernie na całej powierzchni wełny.

Chemia budowlana - Jak zaizolować strop w piwnicy i garażu lamelową wełną mineralną

3.Przyklejenie płyt do stropu


Po nałożeniu zaprawy należy bezzwłocznie przykleić wełnę do stropu, jednocześnie mocno dociskając, w celu uzyskania efektu zassania zaprawy. Płyty ISOFAS-LM należy układać na tzw. Mijankę.

Chemia budowlana - Jak zaizolować strop w piwnicy i garażu lamelową wełną mineralną

4. Aplikacja warstwy wykończeniowej


Po związaniu się zaprawy, możemy przystąpić do naniesienia tynku. Tynki nanosimy za pomocą ogólnie dostępnych agregatów tynkarskich przeznaczonych do natryskiwania tynków cienkowarstwowych metodą hydrodynamiczną.

Dopuszczenie


Certyfikat zgodności EC NR 1434-CPD-0095
Deklaracja zgodności EC NR 04/2010 na zgodność z Normą PN-EN 13162
Atest higieniczny MW nr HK/B/0530/01/2006Źródło: ISOROC

Autor: Isoroc - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Fundamenty i piwnice

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt