chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Fundamenty Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Nowa generacja fasadowych płyt styropianowych Austrotherm EPS.

Nowa generacja fasadowych płyt styropianowych Austrotherm EPS.

27.08.2010
W ostatnim czasie praca naukowców nad uzyskaniem coraz to lepszych właściwości wyrobów z polistyrenu ekspandowanego EPS, zaowocowała stworzeniem surowca, o zdecydowanie lepszych parametrach użytkowych, przy jeszcze mniejszym obciążeniu środowiska naturalnego. Okazało się to możliwe poprzez stworzenie specjalnego procesu ekstruzji i dodanie do surowca dodatków związków grafitu.

Chemia budowlana - Austrotherm
Austrotherm
Współczynnik przewodzenia ciepła λ, materiałów z polistyrenu ekspandowanego, uzależniony jest od wielu czynników jednak najistotniejszymi z nich jest gaz zawarty w komórkach, struktura przestrzenna, matryca pianki i w dużej mierze także przepuszczalność promieniowania cieplnego. Wpływ tego ostatniego na wartość λ, można regulować poprzez zadaną na etapie produkcji gęstość. W przypadku wyrobów z użyciem surowca wzbogaconego o dodatek grafitu udało się wykluczyć przeważającą część przepuszczalności promieniowania cieplnego, za pomocą elementów pochłaniających i odbijających podczerwień. Dzięki zastosowaniu grafitu surowiec jak i wytworzone z niego produkty, mają srebrnoszary odcień.
Przeczytaj również: ABC systemów ociepleń cz.1
REKLAMA:


Chemia budowlana - Austrotherm
Austrotherm
Naszym nadrzędnym celem jest zadowolenie naszych klientów dlatego, wsłuchujemy się w oczekiwania naszych partnerów. Staramy się śledzić i rozpoznawać nowe trendy w dziedzinie zastosowań materiałów z polistyrenu ekspandowanego. Idea ta sprawiła, iż jakiś czas temu w ofercie naszej Firmy znalazły się szare płyty wyprodukowane na bazie surowca z domieszką grafitu. W innych krajach rynek bardzo pozytywnie przyjął naszą nową ofertę, dlatego Zarząd Firmy podjął decyzję o wprowadzeniu płyt Austrotherm EPS Fasada Premium również na rynek polski.

Płyty produkowane są w oparciu o europejski dokument odniesienia jakim jest norma PN-EN 13163: 2009. Zaletą płyt Austrotherm EPS Fasada Premium jest bardzo dobry współczynnik przewodzenia ciepła λD ≤ 0,031 W/mK, przy ich stosunkowo niskiej wadze.

Chemia budowlana - Austrotherm
Austrotherm
Typowe płyty styropianowe, by uzyskały porównywalny współczynnik przewodzenia ciepła, muszą być spienione na dwukrotnie wyższą gęstość. Przy podobnej gęstości tj. 15 kg/m3, typowych płyt styropianowych EPS i szarych płyt Austrotherm EPS Fasada Premium, różnica w parametrach cieplnych tych dwóch materiałów wynosi ponad 20%. Przekłada się to w prosty sposób na ok. 20% mniejszą grubość płyt Austrotherm EPS Fasada Premium, przy zachowaniu porównywalnego oporu cieplnego warstwy termoizolacji fasady, wykonanej z typowych styropianowych płyt EPS. Pozostałe właściwości płyt Austrotherm EPS Fasada Premium, takie jak geometria, właściwości fizyko-mechaniczne oraz stabilności wymiarowej, kwalifikują je do zastosowań jako termoizolacja ścian, w ETICS (Bezspoinowy System Ocieplania).

Dotychczasowa praktyka jak i przeprowadzone analizy przy zastosowaniu szarych płyt Austrotherm EPS Fasada Premium, potwierdzają, iż nakłady finansowe poniesione przy ociepleniu ścian tego typu materiałem, zwracają się w krótszym czasie. Oznacza to, że inwestor szybciej może się cieszyć wymiernym zyskiem, wynikającym z niższych kosztów ogrzania budynku. Między innymi też właśnie dlatego ocena efektywności ekologicznej płyt Austrotherm EPS Fasada Premium jest wyraźnie lepsza od innych alternatywnych materiałów termoizolacyjnych.

Marcin Feliks
doradca techniczny
firmy Austrotherm Sp. z o.o.
Przeczytaj również: Baumit rekomenduje

LITERATURA:


1.Opracowania własne Austrotherm
2.Opracowania SPS
3.Ocena właściwości styropianu pod kątem aspektów bio-budowlanych Instytut Karlsfeld 1982
4.Opracowania firmy Sunpor i BASF

Autor: Austrotherm - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(5)

 
Jesteś w dziale:

Fundamenty i piwnice

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt