chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Fundamenty Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Jak zadbać o drewnianą szafę na narzędzia w ogrodzie?

Jak zadbać o drewnianą szafę na narzędzia w ogrodzie?

23.08.2018
Potrzebujesz miejsca na sprzęt i narzędzia ogrodowe, zabawki dla dzieci, wiklinowe koszyki i inne akcesoria? Nie przepadasz za tworzywem sztucznym, wolisz naturalne piękno i zapach drewna? Do tego, masz za mały ogródek, żeby postawić w nim domek narzędziowy? Idealnym rozwiązaniem będzie więc szafa wykonana z drewna, która pomieści wszystkie rzeczy i stworzy naturalną aranżacją ogrodową. Jak o nią odpowiednio zadbać, aby służyła przez długie lata?

Chemia budowlana - Fot. Bondex
Fot. Bondex

W okresie letnio-wakacyjnym spędzamy dużo czasu w ogrodzie, relaksując się na wygodnym hamaku, czy wygrzewając na tarasie. Podwójna to przyjemność, jeśli wokół nas panuje ład i porządek. Z pomocą przychodzą funkcjonalne, bo pojemne szafy ogrodowe, które pomieszczą, zarówno małe zabawki dziecięce, jak i większy sprzęt ogrodowy. Wykonane np. z pięknego, litego drewna mają szansę stać się również atrakcyjnym elementem architektury ogrodowej, w części gospodarczej. Szafy powinny stać w miejscu osłoniętym m.in. od słońca, wiatru, czy deszczu, ponieważ głównie te czynniki przyczyniają się do niszczenia drewna. Należy również stosować odpowiednie produkty do ochrony drewna, np. lazurę uniwersalną marki Bondex.

REKLAMA:

Szafa, nie taka mała architektura ogrodowa…


Do jednych z bardziej popularnych szaf ogrodowych należą dwudrzwiowe szafy, wykonane m.in. z drewna sosnowego, bukowego, czy dębowego, a nawet egzotycznego, mahoniowego i hebanowego. Poszczególne modele różnią się od siebie znacznie pojemnością i wysokością. Te największe przypominające kształtem proste i masywne bryły, pomieszczą kosiarki, rowery, czy mniejsze zabawki, tekstylia, czy akcesoria ogrodowe. Mogą być wyposażone w półki, szuflady, drążki. Ważna jest również lokalizacja mebla w ogrodzie. Jeśli lubimy wyraźny podział na strefy w ogrodzie, na wypoczynkową, rekreacyjną, gdzie spędzamy czas z rodziną i gośćmi oraz czysto praktyczną, gospodarczą, lepiej umieścić ją w części gospodarczej. Zachowamy w ten sposób funkcjonalny ład i porządek w ogrodzie.
Chemia budowlana - Fot. Bondex
Fot. Bondex

Krajobraz ogrodowy narażony na zniszczenie


Należy pamięta, że drewno to materiał, który łatwo ulega niszczącemu działaniu czynników atmosferycznych. Deszcz, wiatr, promienie słoneczne, zagrożenia biologiczne, takie jak grzyby, pleśń, czy owady mogą trwale oszpecić drewnianą strukturę. Wyszarzenia powstałe pod wpływem UV, pęknięcia spowodowane działaniem wody, czy działalność grzybów i mikroorganizmów to jedne z najczęstszych defektów estetycznych drewnianych powierzchni. Jak właściwie ochronić drewno przed tymi negatywnymi wpływami?

Chemia budowlana - Fot. Bondex
Fot. Bondex

Uniwersalna ochrona i piękno lazury


Lazura uniwersalna marki Bondex to produkt przeznaczony do użytku zewnętrznego w celu ochrony i dekoracji m.in. drewnianej architektury ogrodowej, drewnianych elewacji, płotów, ogrodzeń. Można ją stosować na wszystkie rodzaje drewna. Zapewnia ochronę, zarówno przed czynnikami atmosferycznymi, wodą, promieniami UV, jak i przed działaniem grzybów. Jest wysoko elastyczna, dzięki czemu zapobiega pękaniu i łuszczeniu się malowanej powłoki. Lazura posiada również właściwości dekoracyjne. Nadaje powierzchni drewnianej trwały kolor z zachowaniem naturalnego rysunku drewna. Tworzy delikatną, dekoracyjną, półmatową powłokę. Dostępna w 10 kolorach, m.in. w kolorze dębu, mahoniu, czy nietypowej brzozy białej. Dzięki temu, aranżacja ogrodowa z szafą drewnianą zyskuje uniwersalne piękno i urok.

Krótkie DIY - O czym należy pamiętać podczas malowania drewnianej szafy?


1. Jeśli samodzielnie wykonujesz szafę ogrodową z surowego drewna, pamiętaj, aby przed malowaniem drewno było przygotowane, czyli zeszlifowane, odpylone oraz zaimpregnowane środkiem owadobójczym.
2. Należy nakładać 2-3 warstwy lazury w odstępach co 16 godzin między warstwami.
3. Aby uzyskać wymarzony kolor, należy dobrze wymieszać wszystkie osiadłe na dnie puszki pigmenty, które nadają barwę.

(Oceń ten artykuł):
(3.3)

 
Jesteś w dziale:

Fundamenty i piwnice

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt