chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Fundamenty Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Farba renowacyjna Help do posadzek

Farba renowacyjna Help do posadzek

21.12.2017
Marka Primacol Professional wprowadziła właśnie taki produkt do swojej oferty.

Chemia budowlana - Fot. Primacol
Fot. Primacol
Help! Primacol Professional to specjalna farba przeznaczona do malowania betonowych, drewnianych i drewnopochodnych powierzchni na zewnątrz pomieszczeń. Skutecznie zabezpiecza i dekoruje malowane elementy, tworząc trwałą i elastyczną powłokę, odporną na działanie warunków atmosferycznych, pleśni i wilgoci. Staranie dobrana receptura sprawia, że farba bardzo dobrze rozprowadza się po podłożu, dokładnie wypełniając wszelkie pęknięcia i rysy. Dodatkowo po zaschnięciu tworzy nieścieralną warstwę antypoślizgową, co wpływa na bezpieczeństwo użytkowania odnowionej powierzchni.

Farbę Help! można stosować również na te elementy podestów i pomostów, które znajdują się nad wodą. Produkt nie jest przeznaczony do powierzchni mających stały kontakt z wodą.
Przeczytaj również: Epoksydowa Posadzka Garażowa
REKLAMA:


Jak przygotować podłoże?


Help! Primacol Professional, jak każda farba, wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża. To często pomijana, a niezwykle istotna kwestia, na którą należy zwrócić szczególną uwagę przy powierzchniach trudnych. Podłoże pod malowanie powinno być czyste, suche, odtłuszczone, odpylone i stabilne. Należy usunąć wszelkie resztki farb klejowych oraz innych łuszczących się powłok. Ubytki powinny być uzupełnione odpowiednią szpachlówką. Podłoża chłonne należy zagruntować emulsją gruntującą Primagrunt Primacol Professional. Podłoża gładkie lub mało chłonne zmatowić papierem ściernym.

Elementy drewniane należy przeszlifować, odpylić, a ewentualne ubytki uzupełnić Szpachlówką do drewna LuxDecor we właściwym kolorze. Glony i porosty należy zneutralizować przy pomocy preparatu Antygrzyb Primacol Professional, a następnie usunąć szczotką, powierzchnię przemyć i wysuszyć. Jeżeli powierzchnie drewniane nie były wcześniej impregnowane, należy zaimpregnować je bezbarwnym preparatem biobójczym.

Powierzchnie przygotowywane pod farbę Help! Primacol Professional powinny być tak wyprofilowane, aby zapobiegać gromadzeniu się wody, ponieważ ta będzie miała negatywny wpływ na nowo powstałą powłokę.

Malujemy!


Po właściwym przygotowaniu podłoża można rozpocząć aplikację farby. Help! Primacol Professional, ze względu na swoją specyfikę i przeznaczenie, wymaga odpowiednich warunków. Produkt najlepiej sobie radzi w temperaturach podłoża i otoczenia powyżej 10oC i wilgotności poniżej 70%. Po otwarciu opakowania farbę należy bardzo dokładnie wymieszać i powtarzać tę czynność co jakiś czas w trakcie pracy. Najlepsze efekty uzyskamy malując wałkiem lub pędzlem. Produkt nabieramy na narzędzie obficie i nanosimy grubą warstwę na podłoże (zalecana grubość powłoki po wyschnięciu powinna wynosić około 1mm).

Podczas malowania jednej powierzchni nie powinno się robić dłuższych przerw w pracy, ani miejscowych poprawek na wyschniętej już powłoce. W zależności od potrzeb i stanu podłoża zaleca się stosowanie 2-3 warstw. Drugą warstwę można nanosić już po 5 godzinach od zakończenia pierwszej. Całkowity czas schnięcia farby wynosi ok. 24 godzin, jednak przy niskiej temperaturze i wysokiej wilgotności powietrza może wydłużyć. Pełne właściwości użytkowe (odporność) farba uzyskuje po ok. 2 tygodniach, dlatego zaleca się unikać intensywnej eksploatacji powierzchni przynajmniej przez kilka dni od pomalowania.
Aby uniknąć różnic w odcieniach, do wymalowania całej powierzchni powinno się stosować farby o tym samym numerze partii produkcyjnej. W przypadku farb o kilku różnych numerów partii, warto je zmieszać jeszcze przed rozpoczęciem malowania. Zabrudzenia z farby są trudne do usunięcia, dlatego malowanie należy przeprowadzać w odzieży roboczej.

Farbę należy przechowywać w temperaturze 5–30 oC, w suchym miejscu i szczelnie zamkniętym, oryginalnym opakowaniu. Nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. W przypadku otwarcia opakowania trwałość produktu może ulec skróceniu.

Autor: Unicell Poland - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.1)

 
Jesteś w dziale:

Fundamenty i piwnice

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt