chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Farby Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » farby » Gruntowaniu przed malowaniem ścian

Gruntowaniu przed malowaniem ścian

07.04.2009
Ostateczny efekt wymalowania zależy bardzo często od prawidłowego przygotowania podłoża. Dlatego zanim przystąpimy do prac remontowych, warto poznać zalety oraz sposoby gruntowania powierzchni.

Niemalowane, pokryte świeżym tynkiem ściany są bardzo chłonne, ponieważ ich wierzchnia warstwa nie jest twarda i związana. Dodatkowo, często bywa zapylona kurzem, co utrudnia prawidłowe rozprowadzenie farby. Po wyschnięciu może się też okazać, że ze względu na małą przyczepność powłoki, farba odpryskuje.
Aby zapobiec tego typu niespodziankom, powinniśmy stosować specjalne preparaty do gruntowania. Dzięki odpowiedniej konsystencji i składowi, wzmocnią one tynk
i ułatwią nałożenie farby, powodując jej lepszą przyczepność.

Chemia budowlana - Gruntowaniu przed malowaniem ścian
Drewno pod ochroną
Drewno gruntuje się w celu ograniczenia jego nasiąkliwości. Pierwszy krok to ocena stanu powierzchni, którą będziemy malować. Jeżeli nie jest równa i gładka, należy ją dokładnie oczyścić z kurzu, brudu i plam. Nowoczesne preparaty gruntujące są szybkoschnące, wydajne i zabezpieczają drewno przed ciemnieniem.
Supralux Podkład włocławskiej firmy Nobiles, przeznaczony jest przede wszystkim do gruntowania parkietów, podłóg i boazerii. Zastosowanie tego produktu do pierwszego malowania obniża koszty remontu, ponieważ zmniejsza późniejsze zużycie lakieru. Supralux Podkład charakteryzuje się szybkim schnięciem i łatwością szlifowania, co pozwala na szybkie nałożenie warstwy nawierzchniowej.
Natomiast drewno znajdujące się na zewnątrz, dobrze jest zabezpieczyć tradycyjnym Pokostem. To produkt całkowicie naturalny, neutralny dla środowiska i zdrowia, który skutecznie ochroni drewno przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych.

REKLAMA:


Podkład do metalu
Grunt spełnia zawsze funkcję ochrony przed korozją. Jeżeli malujemy powierzchnię po raz pierwszy, należy ją wcześniej odtłuścić, przeszlifować i osuszyć. W przypadku renowacji, najpierw usuwamy resztki starej i skorodowanej powłoki. Miejsca z odkrytym podłożem metalicznym pokrywamy podkładem Nobikor firmy Nobiles, który charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża. Trzeba pamiętać, że środek gruntujący musi być idealnie dopasowany do farby. Wówczas uzyskamy pewność, że powłoki podkładu będą twarde i gładkie. Skuteczną ochronę metalu przed korozją zapewnią również Podkład Chlorokauczuk oraz Podkład Poliuretanowy firmy Nobiles.

Chemia budowlana - Gruntowaniu przed malowaniem ścian
Gruntujemy ściany i fasady
Produkty gruntujące wzmacniają tynk, poprawiają przyczepność i spójność warstwy zewnętrznej. Zaleca się stosowanie ich do podłoży cementowych, cementowo – wapiennych i betonowych, znajdujących się wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Świeżo otynkowane ściany można malować, dopiero wówczas, gdy są zupełnie suche. Zazwyczaj trwa to około czterech tygodni. Ze starych powierzchni usuwamy powłokę, czyścimy i uzupełniamy ubytki zgodnie ze sztuką budowlaną. Następnie nakładamy środek gruntujący np. Nobigrunt firmy Nobiles. Dzięki niemu farba będzie się trzymała ściany, ponieważ grunt uszczelni pory. Nałożenie podkładu zapewni również otrzymanie jednolitego koloru, tuż po nałożeniu farby.
Pamiętajmy, że po wcześniejszym zagruntowaniu podłoża zużyjemy mniej farby, a powierzchnia stanie się odporna na zarysowania i odpryski.

Fot. Nobiles
grudzień 2003

www.chemiabudowlana.info

Autor: Nobiles - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Farby

Nowości produktowe
Kolorowe inspiracje
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt