chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Farby Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » farby » Co zrobić, gdy Święta za pasem, a w domu nagli nieplanowany remont?

Co zrobić, gdy Święta za pasem, a w domu nagli nieplanowany remont?

18.12.2014
Okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku to czas, w którym chcemy odpocząć od codziennych trosk, spędzić magiczne chwile w gronie najbliższych oraz rozkoszować się ciepłą i przytulną atmosferą domowego zacisza. Co jednak zrobić, gdy nasze plany pokrzyżuje nagłe zalanie łazienki przez sąsiada lub pożar w kuchni? Albo, gdy jeszcze przed przyjazdem gości, chcemy delikatnie odświeżyć kilkuletnią aranżację? Prezentujemy sposoby i rozwiązania dla szybkich prac terminowych, dzięki którym Świąt nie popsuje żaden niespodziewany problem.

Chemia budowlana -  Fot. Sopro
Fot. Sopro
Prace remontowe i budowlane najczęściej charakteryzują się bardzo napiętym harmonogramem. Do tego dochodzą wymagania klientów, którzy oczekują – poza wysoką jakością wykonania – maksymalnego skrócenia czasu trwania prac i wyłączenia z użytku remontowanego pomieszczenia. W takich sytuacjach niezastąpione są produkty szybkowiążące, przeznaczone do wykonywania wszelkich wykończeniowych prac glazurniczych związanych z układaniem i fugowaniem płytek ceramicznych oraz okładzin kamiennych. Prezentujemy przykłady produktów szybkowiążących z szerokiej oferty firmy Sopro, które zaspokoją oczekiwania, zarówno wykonawców, jak i ich klientów.

Chemia budowlana -  Fot. Sopro
Fot. Sopro
Zacznijmy od podstaw – wyrównujemy zniszczoną powierzchnię
Przystępując do remontu zalanej łazienki czy spalonej kuchni, mamy dwie opcje. Albo usunąć zniszczoną okładzinę, albo położyć nową na już istniejącej metodą „płytka na płytkę”. Decydując się na pierwsze rozwiązanie, w pierwszej kolejności powinniśmy zerwać starą i zniszczoną nawierzchnię, a następnie oczyścić, osuszyć i wyrównać zdegradowaną powierzchnię sufitu, ścian i podłogi. W tym celu niezastąpiona będzie uniwersalna zaprawa tynkarska i szpachlowa Sopro RAM 3®, stworzona specjalnie z myślą o szybkiej i efektywnej naprawie ubytków w podłożach mineralnych, która doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność stworzenia gładkiej, zwartej i stabilnej powierzchni pod okładziny ceramiczne lub z kamienia naturalnego. Wzmocnienie specjalnymi włóknami i niezwykle szybki przyrost wytrzymałości powodują, że jej obciążanie i układanie płytek możliwe jest już po 2 godzinach od aplikacji.
REKLAMA:


Ochrona na przyszłość – turbo uszczelnienie
Kolejny krok na drodze do odnowionej, wymarzonej łazienki na Święta to wykonanie wodoodpornej, ale jednocześnie przepuszczającej parę wodną, elastycznej powłoki uszczelniającej pod okładzinę ceramiczną, która zabezpieczy pomieszczenie przed ewentualnymi skutkami kolejnych katastrof. Decydując się na wykonanie uszczelnienia, warto sięgnąć po szybkowiążącą dwuskładnikową cementową zaprawę Sopro TDS 823, której każda warstwa schnie zaledwie 2 godziny, skutecznie mostkuje rysy, a dzięki technologii MicroGum® charakteryzuje się najwyższą elastycznością. Zaprawa jest ponadto niezwykle wydajna i wyjątkowo łatwa w obróbce.

Chemia budowlana -  Fot. Sopro
Fot. Sopro
Szansa na nową aranżację – przyklejamy płytki
Po wyrównaniu i uszczelnieniu podłoża, należy przystąpić do układania nowej okładziny. W zależności od upodobań, możemy zdecydować się odtworzyć wygląd pomieszczenia sprzed remontu lub nadać mu zupełnie nowy charakter, który z pewnością zaskoczy świątecznych gości, a dla domowników będzie przedsmakiem świeżości i nadchodzących wraz z Nowym Rokiem zmian. Uwzględniając typ podłoża oraz rodzaj wybranej okładziny – np. z płytek betonowych, ceramicznych, z gresu, konglomeratu czy kamienia naturalnego, możemy wybrać jeden z pięciu klejów szybkowiążących, znajdujących się w ofercie „szybkich produktów” Sopro: Sopro FF 451, Sopro No. 1 (404), Sopro FKM® Silver 600 oraz – do stosowania tylko na podłodze – SoproDur® HF 264 i Sopro VF 419. Należy pamiętać, że zastosowanie konwencjonalnych klejów wymaga zachowania co najmniej 24 godzin przerwy przed spoinowaniem płytek i chodzeniem po ułożonej okładzinie. Dzięki zaprawom Sopro, jest to możliwe już nawet po 2 godzinach od aplikacji kleju (także w przypadku metody klejenia „płytka na płytkę”).

Chemia budowlana -  Fot. Sopro
Fot. Sopro
Detale wieńczące dzieło – ogromna siła niewielkiej fugi
Jednym z ostatnich działań, których wymaga remont pomieszczenia, jest wypełnienie spoin między płytkami. Fugi nie tylko zwiększają trwałość okładziny, ale przede wszystkim wpływają na jej estetykę. Warto zatem zastosować innowacyjną i wielokrotnie nagradzaną, cementową zaprawę fugową Sopro DF 10® Design Fuga Flex, przeznaczoną do spoinowania wszystkich okładzin ceramicznych i z kamienia naturalnego (także cienkich płyt i płytek o grubości poniżej 4 mm), mozaiki szklanej oraz płyt z konglomeratów, również z zastosowaniem – obecnie najmodniejszej – wąskiej spoiny o szerokości od 1 do 10 mm. Sopro DF 10® występuje w 23 popularnych kolorach, w tym ciemnoniebieskim, doskonale wpisującym się w trendy aranżacyjne na rok 2015. Zaprawę można dodatkowo uszlachetnić srebrnym lub złotym brokatem, dzięki czemu fugi będą delikatnie połyskiwać w świetle. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii produkcyjnych, zaprawę fugową Sopro DF 10® cechuje wyjątkowa gładkość, jednolitość kolorystyczna, zwiększona ochrona przed rozwojem pleśni, mikroorganizmów i osadów wapiennych, a także wysoka elastyczność i szybki czas wiązania oraz duża wytrzymałość mechaniczna i odporność na przenikanie wody i zabrudzeń. Chodzenie po zaspoinowanej powierzchni możliwe jest już po 2 godzinach, a jej pełne obciążane – po 12.
Chemia budowlana -  Fot. Sopro
Fot. Sopro
„Szybkie produkty” – gdy nagli nas czas
Poprzez intensywne badania laboratoryjne, Sopro Polska nieustannie poszerza swoją ofertę z zakresu szybkowiążących produktów związanych z pracami glazurniczymi. Do ich najważniejszych zalet zaliczyć należy aż 9-ciokrotnie krótszy czas pracy i kilkukrotnie większą powierzchnię oddaną do użytku, w stosunku do zwykłych produktów, łatwość obróbki, wygodę stosowania oraz unikalny skład dodatków chemicznych. „Szybkie produkty Sopro” stosowane systemowo (szpachla, klej szybkowiążący i szybkowiążąca zaprawa fugowa), zachowują doskonałe parametry techniczne i pozwalają skrócić czas wykonywania prac remontowych czy budowlanych z kilkunastu do kilku dni.

Źródło: Sopro

Autor: Sopro - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Farby

Nowości produktowe
Kolorowe inspiracje
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt