chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Farby Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » farby » Jak obniżyć koszty odnawiania drewnianych elewacji

Jak obniżyć koszty odnawiania drewnianych elewacji

24.03.2014
Z początkiem wiosny wiele osób decyduje się odnowić drewniane elewacje, płoty i bramy. Do firm oferujących prace ogrodowe zgłaszają się klienci, którzy chcą, aby renowacja została wykonana szybko, dobrze i tanio. Czy są to wymagania niemożliwe do spełnienia? Jak zabezpieczyć wybraną powierzchnię minimalizując czas i koszty pracy?

Chemia budowlana - Fot. Altax
Fot. Altax
Panuje przekonanie, że, aby dobrze zabezpieczyć powierzchnie drewniane na zewnątrz należy poświęcić minimum trzy dni. Zazwyczaj używa się produktów bazujących na rozpuszczalnikach. Profesjonalne zabezpieczenie powierzchni drewnianych składa się z trzech etapów: nałożenia bazy gruntującej, a następnie pierwszej oraz drugiej warstwy impregnatu. Czas schnięcia poszczególnych warstw wynosi średnio 20 godzin. Co to oznacza? By odnowić drewniane elementy czy konstrukcje metodą tradycyjną potrzebujemy minimum trzech słonecznych dni. Niestety przekłada się to także na koszty robocizny. Nowością na polskim rynku są impregnaty i lakierobejce szybkoschnące przeznaczone do zastosowań na zewnątrz. W Europie stanowią one ponad 80% rynku. Właściwości tych produktów pozwalają skrócić czas wymienionych prac renowacyjnych do jednego dnia. Produkty te są odporne na deszcz już po jednej godzinie od nałożenia.

- Jesteśmy jedną z pierwszych firm w Polsce, która wprowadza na rynek impregnaty i lakierobejce szybkoschnące. To prawdziwy przełom dla fachowców i konsumentów, którzy decydują się samodzielnie odnawiać powierzchnie drewniane. – mówi Andrzej Wójcik doradca techniczny firmy Altax. Warto zaznaczyć, że jakość produktów wodnych nie odbiega od tradycyjnych rozpuszczalnikowych i zapewnia 5 lat ochrony przez niszczącym wpływem czynników atmosferycznych. Ich dodatkowym atutem jest delikatny, niedrażniący zapach – dodaje Wójcik.

Wybór impregnatu, lub lakierobejcy szybkoschnącej pozwala profesjonalistom skrócić czas pracy o ponad 60%. W ciągu trzech dni są w stanie obsłużyć trzy zlecenia, a nie jak dotychczas jedno. Przekłada się to także na zadowolenie klienta.

- Jeżeli pracę, na którą dotychczas potrzebowaliśmy trzech dni będziemy mogli wykonać w jeden, to znaczącą redukujemy koszty pracy, co przekłada się na atrakcyjność naszej oferty w oczach klientów– mówi Elżbieta Kaczmarczyk, z firmy Drewex w Żarkach. Cena produktów bazujących na bazie wody i rozpuszczalnikach jest zbliżona, ale warto przypomnieć, że koszty samych produktów to tylko ułamek wartości zlecenia – dodaje Kaczmarczyk.

Źródło: Altax

(G)


REKLAMA:


Autor: Altax - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1.2)

Jesteś w dziale:

Farby

Nowości produktowe
Kolorowe inspiracje
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt