chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Farby Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » farby » Jak zabezpieczyć drewniane pergole

Jak zabezpieczyć drewniane pergole

12.06.2013
Drewno to materiał powszechnie wykorzystywany w ogrodach. To efekt m.in. jego znakomitych właściwości, w tym dobrej odporności na destrukcyjny wpływ środowiska i warunków atmosferycznych. Poza tym jest materiałem bardzo efektownym i świetnie komponującym się z innymi naturalnymi surowcami. Budowane z drewna tarasy, altany, meble czy pergole zachwycają szlachetnością i ponadczasowym pięknem.

Chemia budowlana - Fot.PPG DECO POLSKA
Fot.PPG DECO POLSKA
Jednak zatrzymanie ich urody, szlachetności i trwałości na dłużej wymaga systematycznych zabiegów pielęgnacyjnych, zwłaszcza konserwacji przed rozpoczęciem użytkowania. Zalecenie to dotyczy m.in. pergoli, które – ze względu na przeznaczenie – narażone są na większe oddziaływanie wilgoci. Pomocne jest w takich przypadkach zastosowanie środka aktywnie odpychającego wodę. Dodatek wosku nadaje mu znakomite właściwości hydrofobowe, w efekcie czego taki środek (np. Bariera Plus) nie dopuszcza do wnikania wilgoci w drewno.

Chemia budowlana - Fot. PPG DECO POLSKA
Fot. PPG DECO POLSKA
Nowy element architektury ogrodowej, wykonany z surowego drewna, musimy najpierw zabezpieczyć odpowiednim impregnatem chroniącym przed rozwojem mikroorganizmów. Dopiero na ten preparat aplikujemy środek chroniący przed wodą. W przypadku renowacji drewna już wcześniej malowanego, można aplikować preparat od razu, z pominięciem etapu impregnacji. Dzięki kilku wersjom kolorystycznym preparat nie tylko odpycha wodę nie dopuszczając do wnikania jej w drewno, ale też pozwala nadać elementom pożądaną barwę i chroni przed szkodliwym wpływem promieni UV.Lekko żelowa konsystencja preparatu ułatwia jego nanoszenie, a zarazem zapobiega kapaniu środka podczas aplikacji. Równomierne rozprowadzanie i brak zacieków pozwalają na uzyskanie estetycznej, gładkiej i atrakcyjnej powierzchni.

Chemia budowlana - Fot. PPG DECO POLSKA
Fot. PPG DECO POLSKA
Środek przeznaczony jest do stosowania wszelkich drewnianych, wcześniej zaimpregnowanych powierzchni. Przed aplikacją należy ją przeszlifować, odpylić, odtłuścić i wysuszyć. Wymagane jest też usunięcie wszelkich luźnych pozostałości po starych warstwach ochronnych. Preparat nakłada się w 2-3 warstwach, każdą co 2-4 h.

Autor: Drewnochron - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale:

Farby

Nowości produktowe
Kolorowe inspiracje
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt