chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Farby Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » farby » Jak kontrolować stan elewacji i dokonywać napraw

Jak kontrolować stan elewacji i dokonywać napraw

26.03.2012
Inwestując w wykonanie termoizolacji budynku powinniśmy zdawać sobie sprawę, że jej trwałość i skuteczność zależy nie tylko od jakości zastosowanych materiałów i staranności wykonania prac, ale także od zabiegów kontrolnych i naprawczych przeprowadzanych przez cały okres użytkowania elewacji. Jak skutecznie zatroszczyć się o to, by nasz system dociepleniowy perfekcyjnie spełniał wszystkie swoje funkcje przez długie lata?

Chemia budowlana - Jak kontrolować stan elewacji i dokonywać napraw
Chcąc mieć pewność, że nasza termoizolacja będzie zapewniać komfort cieplny budynku i estetyczny wygląd elewacji przez długie lata, przede wszystkim musimy pamiętać, by do jej wykonania użyć sprawdzonego w praktyce systemu dobranych do siebie produktów. W przeciwieństwie do ociepleń wykonanych z komponentów dobranych przypadkowo, rozwiązania systemowe objęte są w całości gwarancją producenta. Niezwykle ważny jest także montaż termoizolacji, który bezwzględnie należy przeprowadzić ściśle według zaleceń producenta. Aby uniknąć degradacji systemu i utraty estetycznego wyglądu, konieczne są także okresowe przeglądy, dzięki którym możemy pozbyć się drobnych uszkodzeń oraz osadzającego się na elewacji brudu w momencie, kiedy jest to łatwe i nie wymaga większych nakładów finansowych.
Przeczytaj również: Przegląd domu na wiosnę
REKLAMA:


Chemia budowlana - Jak kontrolować stan elewacji i dokonywać napraw
Częstotliwość dokonywania przeglądów uzależniona jest od usytuowania budynku i stopnia narażenia elewacji na zabrudzenia i uszkodzenia. Częste przeglądy konieczne są w sytuacji, gdy dany budynek znajduje się w okolicy o dużym natężeniu ruchu samochodowego. Ta sama zasada dotyczy nieruchomości położonych w miejscach narażonych na intensywne oddziaływanie czynników środowiskowych (bardzo intensywne lub kwaśne opady, częste i silne wiatry itp.). W żadnym razie nie należy także zapominać o cyklicznych zabiega renowacyjnych . Chcąc zachować nienaganny wygląd elewacji, powinniśmy, co najmniej raz na kilkanaście lat, pomalować ją w całości. Farba, której wówczas użyjemy powinna zostać dobrana pod względem parametrów technicznych do rodzaju tynku zastosowanego na elewacji.

Chemia budowlana - Jak kontrolować stan elewacji i dokonywać napraw


Opr. S. Z.
Źródło: StoPrzeczytaj również: Pozimowe naprawy elewacji

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Jesteś w dziale:

Farby

Nowości produktowe
Kolorowe inspiracje
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt