chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Farby Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » farby » Pielęgnacja płytek ceramicznych, klinkieru i kamienia naturalnego

Pielęgnacja płytek ceramicznych, klinkieru i kamienia naturalnego

22.11.2011

Glazura i terakota darem natury


Glazura i terakota z materiału ceramicznego lub kamienia naturalnego wytwarzane są od tysięcy lat. Materiał ten jest wyjątkowy nie tylko ze względu na trwałość lecz również dlatego, że z biegiem lat proces starzenia się i ścierania nadaje mu patyny i charakteru. Podłoga i ściany stają się piękniejsze nabierając szlachetnego wyglądu. Lecz aby tak się stało niezbędne jest stosowanie dobrych środków oraz właściwych sposobów pielęgnacji.

Bogata oferta na rynku płytek ceramicznych i klinkierowych może stwarzać trudności w dokonaniu wyboru płytki, a także w określeniu jaki typ płytek czy klinkieru został ułożony w naszej łazience, holu, kuchni czy pralni. Wybór środków do pielęgnacji zależy od rodzaju płytki. Płytki szkliwione, polerowany kamień naturalny oraz twarde nienasiąkliwe płytki należy czyścić i pielęgnować środkami dostosowanymi do tego rodzaju materiału. Nieszkliwione oraz nasiąkliwe płytki ceramiczne i klinkierowe wymagają środków nasączających i wypełniających pory. Niniejszy artykuł zawiera porady i wskazówki dotyczące gruntownego czyszczenia, konserwacji i codziennej pielęgnacji różnych typów płytek ceramicznych, klinkierowych oraz kamienia naturalnego.

REKLAMA:


Olej, tłuszcz, brud na płytkach ceramicznych, klinkierowych i kamieniu naturalnym



mira 7110 base cleaner


Chemia budowlana - Pielęgnacja płytek ceramicznych, klinkieru i kamienia naturalnego


Nalot fugowy, resztki cementu, kamień na płytkach ceramicznych, klinkierze i kamieniu naturalnym



mira 7120 ceramic cleaner


Chemia budowlana - Pielęgnacja płytek ceramicznych, klinkieru i kamienia naturalnego


Konserwacja płytek nieszkliwionych, klinkieru i kamienia naturalnego



mira 7130 ceramic oil


Chemia budowlana - Pielęgnacja płytek ceramicznych, klinkieru i kamienia naturalnego


Mycie i pielęgnacja płytek nieszkliwionych, klinkieru i kamienia naturalnego



mira 7210 ceramic wash


Chemia budowlana - Pielęgnacja płytek ceramicznych, klinkieru i kamienia naturalnego


Czyszczenie płytek szkliwionych, granitowych, polerowanego marmuru / kamienia naturalnego i ceramiki sanitarnej



mira 7220 sanitary wash


Chemia budowlana - Pielęgnacja płytek ceramicznych, klinkieru i kamienia naturalnego


Właściwe narzędzia gwarancją dobrego rezultatu


Chemia budowlana - Pielęgnacja płytek ceramicznych, klinkieru i kamienia naturalnego


Suchy mop jest idealny do codziennego sprzątania podłóg. Ostra gąbka padmaster bardzo dobrze sprawdza się przy usuwaniu mocno osadzonego na powierzchni brudu. Szmatka z wiskozy nie pozostawia włosków dlatego zalecana jest do nanoszenia 7130 ceramic oil. Przy myciu podłóg najlepszy rezultat osiąga się jeśli czystą wodę do płukania mopa i wodę ze środkiem trzymamy w dwóch osobnych wiadrach. Do mycia podłóg najlepiej używać mopa. Przy większych powierzchniach do zbierania brudnej wody jest bardzo korzystne używanie odkurzacza na wodę.

Dobre rady dotyczące czyszczenia płytek ceramicznych, klinkieru i kamienia naturalnego



Tłuszcz i brud wymaga innych środków niż osad kamienny


Środek myjący 7110 base cleaner, 7210 ceramic wash i 7220 sanitary wash przeznaczony jest do usuwania tłuszczu i brudu. Te środki nie działają na szlam wapienny i cementowy. Natomiast środek czyszczący 7120 ceramic cleaner zawiera kwas, który rozpuszcza cement, wapno, osad kamienny lecz w ogóle nie działa lub działa bardzo słabo na tłuszcz i resztki mydła.

Łazienki i inne pomieszczenia mokre lub wilgotne


Krople wody lub parę na powierzchni płytek zetrzeć szmatką. Brud, resztki mydła i tłuszczu najlepiej usuwa się środkiem 7220 sanitary wash. Nalot z kamienia, plamki wodne w kabinie prysznicowej, na armaturze i na umywalce usuwa się środkiem 7120 ceramic cleaner.

Podłogi w pokojach, kuchniach, korytarzach itp


Ścieraj podłogi suchą mopą w zależności od potrzeby by usunąć lużny kurz i brud. Osiadły brud usuwaj w następujący sposób.

Nieszkliwione płytki podłogowe, kamień naturalny i inne myć środkiem 7210 ceramic wash, który tworzy na powierzchni powłokę ochronną. Nienasiąkliwe, granitowe płytki ceramiczne, szkliwione płytki, polerowany marmur i granit myć środkiem 7220 sanitary wash, który pozostawia czystą, bez smug powierzchnię.
Gruntowne czyszczenie wszystkich typów płytek ceramicznych, kamienia naturalnego - z wyjątkiem marmuru
Bez względu na sposób pielęgnacji płytek zachodzi od czasu do czasu potrzeba gruntownego zmycia powierzchni środkiem 7110 base cleaner. Plamy z osadu kamiennego pozostałości po spoinowaniu, szlam cementowy, rdzę można usunąć środkiem 7120 ceramic cleaner. Nasiąkliwy klinkier po gruntownym oczyszczeniu środkiem 7110 base cleaner należy zakonserwować olejem 7110 ceramic oil.

Chemia budowlana - Pielęgnacja płytek ceramicznych, klinkieru i kamienia naturalnego

Staranność i rozwaga gwarantuje „czyściejszy" rezultat


Aby uzyskać lśniąco czystą okładzinę z płytek należy użyć właściwe środki czyszczące. Środek należy zawsze pozostawić przez zalecany czas aby mógł zacząć działać, a przy większym zabrudzeniu dobrze jest wetrzeć go ostrą gąbką lub szczotką. Aby osiągnąć jak najlepszy rezultat należy brudną wodę zebrać z powierzchni jak najszybciej ponieważ pozostawiony brud ponownie zaczyna wiązać się na płytkach. Spowoduje to, że umyta powierzchnia będzie matowa z widocznymi szarymi smugami. Jeśli masz możliwość to używaj systemu „dwóch wiader".

Jedną ze sprawdzonych metod jest użycie odkurzacza na wodę - szczególnie przy generalnym sprzątaniu nowo remontowanych powierzchni, gdzie trzeba usunąć większe ilości brudu.

W ten sposób możesz zdecydować, które środki powinieneś użyć

Umyj małą powierzchnię środkiem 7110 base cleaner. Kiedy powierzchnia wyschnie nalej kilka kropel spirytusu domowego. Jeśli spirytus wsiąknie w płytkę to oznacza, że należy użyć oleju 7110 ceramic oil do zakonserwowania płytek, a później już do codziennego mycia należy używać środka 7210 ceramic wash. Jeśli spirytus nie wsiąknie w płytkę wówczas nie zachodzi potrzeba konserwacji olejem. Do codziennego mycia należy stosować środek 7220 sanitary wash i tylko w niektórych przypadkach powirzchnia może wymagać lekko nasycajcego środka 7210 ceramic wash.


Autor: Mira - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Farby

Nowości produktowe
Kolorowe inspiracje
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt