chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Farby Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » farby » Białe ściany według marki Tikkurila

Białe ściany według marki Tikkurila

16.09.2011
Dwumetrowy widelec na kuchennej ścianie czy wizerunek znanej aktorki w salonie – nie ma lepszego tła na popisy dekoratorskie niż klasyczna biała ściana. Trzeba ją tylko dobrze przygotować.

Chemia budowlana - Białe ściany według marki Tikkurila
Wybierając tło dla naszych dekoracji ściennych, sprawdźmy rodzaj i kolor farby – kolorowe aplikacje prezentują się najlepiej na jasnym i jednorodnym tle. Styliści Tikkurila polecają Super White, wodorozcieńczalną farbę lateksową, która tworzy na ścianach śnieżnobiałą powłokę o głęboko matowym wykończeniu. Dzięki temu nawet najbardziej skomplikowane graficznie naklejki czy wzory malarskie będą doskonale widoczne. Dodatkowo, dzięki dużej sile krycia i krótkiemu czasowi schnięcia, szybko i sprawnie przygotujemy powierzchnię pod nasze pomysły.
Przeczytaj również: Kolekcja kolorów Color Stories
REKLAMA:


Jaką aplikację wybrać? Zaufajmy naszej wyobraźni.


Klasyczna matowa biała ściana, tym razem w wersji pop-art z ogromną grafiką Marylin. We wnętrzu wykorzystano tylko 3 kolory: biel, czerwień i elementy czerni. Efekt: nie ma wrażenia przesytu, mimo że zarówno czerń, jak i czerwień to kolory przyciągające wzrok. Głęboko matowa biała ściana pozwala również na zabawę z połyskiem w dodatkach: futurystycznym kształcie białej półki, jasnej podłodze czy stalowych elementach czerwonych kanap.

Chemia budowlana - Białe ściany według marki Tikkurila
Propozycja zdecydowanie dla osób odważnych, ceniących kontrastowe połączenia kolorów. Czytelne nawiązania do pop-kultury sprawdzą się także poza przestrzenią domową – w agencjach reklamowych, biurach architektonicznych czy w fotograficznych atelier. Wszędzie tam, gdzie liczy się pomysłowość, energia i otwartość na doświadczenia.

Współczesne aranżacje kuchenne już dawno wykroczyły poza tradycyjne kafelki na ścianach. Wybór materiałów i faktur jest niemal nieograniczony – od wodoodpornych farb i tapet, poprzez betonowe i kamienne płyty, po szklane panele w najbardziej wymagających miejscach (zlew, płyta grzewcza).
W aranżacji Tikkurila wykorzystano nietypowe połączenie tapety z klasyczną białą ścianą. Materiał został podzielony na 3 części, by w ten sposób wyeksponować motyw przewodni: ponadnaturalnych rozmiarów sztućce obiadowe. Uzyskana w ten sposób perspektywa przenosi nas do krainy baśni, w której wszystko staje się możliwe a dwumetrowy widelec nie dziwi nikogo.
Przeczytaj również: Farby o matowym stopniu połysku
Farba Super White doskonale się rozprowadza, nie kapie i dobrze kryje, co ułatwia i skraca czas malowania. Co ważne, receptura farby jest ekologiczna – zawiera mniej niż 4 g/l Lotnych Związków Organicznych (LZO). Oznacza to, że produkt w pełni spełnia normy krajowe oraz Unii Europejskiej – od 2010 roku dopuszczalna zawartość LZO w farbach wynosi 30 g/l.

Farba przeznaczona jest do stosowania na powierzchniach uprzednio malowanych oraz powierzchniach niemalowanych, w szczególności takich jak podłoża betonowe, gipsowe, tynki cementowo-wapienne, płyty kartonowo-gipsowe (suche tynki), a także na zagruntowane powierzchnie drewniane i drewnopochodne.

Stopień połysku głęboki mat
Kolorystyka biały
Wydajność do 12 m2 / l
Czas schnięcia ok. 1 h
Opakowanie 2,5 l; 10 l
Cena 47,08 zł (2,5 l)
Gdzie kupić? http://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/dystrybutorzy/
Autor: Tikkurila - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

Jesteś w dziale:

Farby

Nowości produktowe
Kolorowe inspiracje
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt