chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Farby Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » farby » Ochrona tarasów zewnętrznych

Ochrona tarasów zewnętrznych

16.06.2011
Bona Deck Oil zapewnia tarasom zewnętrznym długotrwałą ochronę, której potrzebują, aby odpierać wszystkie szkodliwe czynniki zewnętrzne oraz pozostawać w idealnym stanie bez względu na zacinający deszcz, mrożący śnieg czy palące Słońce.

Chemia budowlana - Ochrona tarasów zewnętrznych
REKLAMA:


Nowa rodzina Bona Deck Oil


- Nowoczesne i stylowe kolory
- Ulepszona ochrona UV
- Wolna od szkodliwych środków grzybobójczych
- Bez kobaltu i innych metali ciężkich

Kocha drewno, wodę, kurz, śnieg i promienie słoneczne


Woda i kurz mogą poważnie zniszczyć taras. Bona Deck Oil działa penetrując głęboko w drewno, aby stworzyć trwałą barierę ochronną, odpierającą wodę i kurz.

Olej zawiera filtry UV, zatrzymujące promieniowanie słoneczne, które w innym wypadku spowodowałoby szybkie niszczenie tarasu. Olej również wykształca i uwydatnia Twój taras, nadając mu piękną powierzchnię. Boan Deck Oil jest łatwy do nałożenia i szybko schnie, dając Ci spektakularne rezultaty przy minimalnym wysiłku.

Żadnych toksyn, środków grzybobójczych, żadnych obaw


Zdrowie i bezpieczeństwo Twoich bliskich jest dla nas sprawą najważniejszą . W odróżnieniu do innych olejów, Bona Deck Oil nie zawiera kobaltu i metali ciężkich, które zostały sklasyfikowane przez Unię Europejską jako rakotwórcze. W składzie Bona Deck Oil nie ma również środków grzybobójczych tak więc Twój taras pozostaje bezpiecznym miejscem do zabaw Twoich dzieci i zwierzaków.

Chemia budowlana - Ochrona tarasów zewnętrznych

Jak stosować Bona Deck Oil
Głębokie czyszczenie


Nowo zainstalowane lub zeszlifowane pokłady mogą zostać pokryte Bona Deck Oil bezpośrednio, ale stare, zszarzałe drewno powinno zostać dokładnie wyczyszczone przed olejowaniem. Może to zostać zrobione przez mechaniczne ścieranie lub przy użyciu myjki wysokociśnieniowej, wyposażonej w szczotkę obrotową. Nałóż Bona Soap (1:50) i pozostaw na powierzchni na 20 min. Wyczyść powierzchnię używając jak najmniejszego cisnienia aby uniknąć zniszczenia drewna. Pozwól drewnu schnąć co najmniej przez 48 godzin przed nałożeniem Bona Deck Oil.

Aplikacja


1. Pozwól pokładowi wyschnąć. Unikaj pracy w warunkach mocnego nasłonecznienia i silnego wiatru.
2. Nakładaj Bona Deck Oil używając szczotki lub innego odpowiedniego aplikatora ok.1 litr/6-10m2.
3. Pozwól olejowi wchłaniać się przez ok. 20-30 minut. Powtarzaj nakładanie aż drewno będzie nasiąknięte tzn. nie będzie wchłaniało więcej oleju.
4. Kiedy drewno będzie nasycone olejem, pozbądź się nadmiaru oleju za pomocą szmatki (zużyte szmatki włóż do wody).
5. Pozwól pokładowi schnąć przez co najmniej 12 godzin zanim zaczniesz po nim chodzić lub kłąść cokolwiek na niego.

Okresowa konserwacja


Czynniki pogodowe mogą jednak w końcu przełamać zaolejowaną powierzchnię, dlatego istotne jest okresowe nakładanie nowej warstwy Bona Deck Oil, aby utrzymać nasycenie porów drewna olejem i jego odporność. W ten sposób żywotność drewna zostaje wydłużona oraz zanika potrzeba podjęcia wielkich wysiłków konserwatorskich. Raz przed i raz po sezonie letnim to zazwyczaj odpowiednia pora na olejowanie.

Regularne czyszczenie


Sprzątaj swój taras regularnie i dokładnie używając Bona Soap i wody. Zapobiega to gromadzeniu się brudu i utrzymuje taras w dobrej kondycji.

Źródło: Bona Polska

Autor: Bona-Polska - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Jesteś w dziale:

Farby

Nowości produktowe
Kolorowe inspiracje
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt