chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Farby Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » farby » Renowacja i zabezpieczenie fundamentów zabytków przy użyciu materiałów firmy Remmers

Renowacja i zabezpieczenie fundamentów zabytków przy użyciu materiałów firmy Remmers

14.03.2011
Województwo podkarpackie na pewno warto odwiedzić ze względu na niezwykłą historię, uroki przyrody i walory krajoznawcze. Ale ten najdalej wysunięty na południowy-wschód obszar Polski obfituje też we wspaniałe zabytki i interesujące obiekty architektoniczne. Renowację i zabezpieczenie fundamentów wielu z nich wykonano przy użyciu materiałów do konserwacji zabytków i hydroizolacji pochodzącej z bogatej palety produktów chemii budowlanej firmy Remmers.

Chemia budowlana - Renowacja i zabezpieczenie fundamentów zabytków przy użyciu materiałów firmy Remmers

Sąd z nagrodą za renowację


Krośnieński Sąd Okręgowy mieści się w trzech budynkach stojących przy ulicach Sienkiewicza, Wolności i Kletówki. Renowacji został poddany dwupiętrowy gmach, który oglądać można pod pierwszym z wymienionych adresów - to on właśnie powstał w 1913 roku i jest obecnie wpisany do rejestru zabytków. W czasie II wojny światowej był tam szpital wojskowy, po 1945 roku przeznaczono go dla administracji publicznej - mieścił się w nim urząd skarbowy, prokuratura i sąd powiatowy, potem od 1976 roku wojewódzki, kiedy Krosno awansowało w administracyjnej hierarchii. Dzisiaj w zabytkowym budynku (do którego niedawno dobudowano nowoczesną część) urzęduje Sąd Okręgowy. Renowację przeprowadzono w latach 2008-2009, projekt sporządziło biuro „Inwestprojekt", wykonawcą została firma „Jetika-Krosno" Tadeusza Jewiasza. Przedsięwzięcie okazało się dużym sukcesem - obiekt zdobył tytuł „Budowa roku Podkarpacia" w kategorii „Obiekty zmodernizowane". Materiały Remmers do konserwacji zabytków i hydroizolacji fundamentów wykorzystano do wykonania izolacji pionowej i renowacji elewacji. Powierzchnia prac wyniosła 2 tys. m2.
Przeczytaj również: Ochrona ścian przed wilgocią
REKLAMA:


W budynku występuje duża różnorodność ścian fundamentowych, a w piwnicach znajdują się archiwa sądowe. W tych właśnie najniżej położonych pomieszczeniach na ścianach zaczęły pojawiać się wykwity solne i przebarwienia tynku, a w niektórych miejscach widoczne kolonie grzybów dlatego niezbędne było wykonanie izolacji pionowej za pomocą preparatu Kiesol, szpa-chlówki Dichtspachtel i dwóch warstw szlamu Sulfatexschlämme. We wnętrzach nałożono tynk renowacyjny Sanierputz-stara biel.

Renowację elewacji rozpoczęto od czyszczenia wątku ceglanego pastą Fasadenreiniger-Paste, następnie wszelkie braki uzupełniono zaprawą renowacyjną Restauriermörtel. Kolejną czynnością było spoinowanie zaprawami Fugenmörtel-TK i ECC-Fugenmörtel i impregnowanie muru impregnatem Funco-sil-SNL, Funcosil-SL. Podobnemu procesowi konserwacji i czyszczenia poddany został kamienny portal drzwi wejściowych. Gzymsy i elementy ozdobne odtwarzano, podobnie jak w przypadku kolegiaty w Jarosławiu, używając zapraw ciągnionych. Na koniec powierzchnie zagruntowano preparatem Hydro-Tiefen-grund i pomalowano farbą krzemoorganiczną Silicon-harzfarbe-LA z dodatkiem glono- i grzybobójczym.

Galeria dobrze zaizolowana


„Nowy świat" to duża galeria handlowa w Rzeszowie przy ulicy Krakowskiej. Jej budowa trwała 2 lata, pierwsi klienci weszli do niej w listopadzie 2009 roku. Budynek przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Swoje sklepy mają tu czołowe marki handlujące sprzętem AGD i RTV, odzieżą, obuwiem i wyrobami skórzanymi. Powierzchnia aplikacji przy pracy nad tym obiektem wyniosła ok. 20 tys. m2. Wykonawcą był krakowski oddział Mostostalu. Na obiekcie zastosowano system izolacji pionowej Remmers. Preparatem Kiesol zaimpregnowano podłoża, zaprawą szybko-wiążącą Dichtspachtel wykonano fasety a warstwą szlamu hydroizolacyjnego Sulfatexschlämme uszczelniono fundamenty. Dodatkowo w części podziemnej galerii z powodu wysokiego poziomu wód gruntowych, konieczne było wykonanie izolacji przeciwwilgociowej przy użyciu powłoki polime-rowo-bitumicznej K2-Dick-beschichtung, którą nałożono w dwóch warstwach. - Remmers działa na tym obszarze bardzo intensywnie - podsumowuje Leszek Sudoł. Na Podkarpaciu współpracujemy z dobrymi wykonawcami, konserwatorami i projektantami a także z inwestorami poszukującymi wypróbowanych i trwałych rozwiązań — w tym także ze spółdzielniami mieszkaniowymi.

Źródło: Remmers

Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Farby

Nowości produktowe
Kolorowe inspiracje
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt