chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Farby Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » farby » Elewacja bez zarysowań

Elewacja bez zarysowań

14.07.2010
Pojawienie się spękań wyprawy dekoracyjnej na elewacji to wynik kilku czynników. O tego typu przypadkach decyduje nie tylko jakość użytego tynku, ale również jego kolor.

Chemia budowlana - Elewacja bez zarysowań
Zbyt ciemny kolor elewacji (współczynnik odbicia światła HBW jest niższy niż 25) może prowadzić do nadmiernego nagrzewania ściany, co w efekcie powoduje powstawanie naprężeń. Kolejnym czynnikiem pojawienia się spękań na powierzchni elewacji może być zastosowanie tynku o kruszywie mniejszym niż 1,5mm. Tak cienka warstwa wyprawy nie jest w stanie przenieść naprężeń wynikających z rozszerzalności termicznej materiałów, co powoduje powstawanie mikrospękań. Do naprawy tego typu uszkodzeń firma Baumit zaleca stosowanie podkładu Baumit FillPrimer. To paroprzepuszczalny, wzmocniony włóknami podkład wypełniający rysy. Dzięki niemu naniesiona farba, przykryje w niewidoczny sposób istniejące pęknięcia. Po zagruntowaniu powierzchni należy pomalować ścianę odpowiednią farbą wierzchnią (zależnie od rodzaju zastosowanego wcześniej tynku lub farbą silikonową, która może być stosowana na każdy rodzaj tynku).

REKLAMA:


Dane techniczne:


Podkład wypełniający rysy FillPrimer
Wypełnia i pokrywa rysy do 0,5mm
Zużycie: 0,3 – 0,5 kg/m2
Gęstość: ok. 1,7 kg/dm3
Wielkość ziarna: maks. 0,5mm

Cena: 64,50 pln netto/kubeł 5 kg
272,50 pln netto /kubeł 25 kg

Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Farby

Nowości produktowe
Kolorowe inspiracje
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt