chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Farby Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » farby » Woda pod podłogą

Woda pod podłogą

06.07.2010
Woda, która wniknęła pod podłogę nie ma szans na samoistne odparowanie. W efekcie powoduje poważne uszkodzenia konstrukcyjne oraz rozwój groźnych dla mieszkańców bakterii. Jak poradzić sobie z problemem?

Chemia budowlana - Woda pod podłogą

Woda pod podłogą


Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że podłoga, po której chodzimy posiada kilka warstw w tym m.in.: izolacje przeciwwodne/paroizolacje z papy lub folii, izolacje termiczne/akustyczne ze styropianu lub wełny mineralnej (dawniej również z miękkich płyt pilśniowych), podkłady pod posadzki cementowe lub anhydrytowe, a na wierzchniej warstwie: panele, parkiet lub płytki ceramiczne. Jedynie usunięcie tych warstw do betonowej płyty konstrukcyjnej (na gruncie lub stropie) daje nam gwarancję suchej podłogi.

REKLAMA:


Chemia budowlana - Woda pod podłogą
Po wyschnięciu płyty konstrukcyjnej możemy przystąpić do odbudowy kolejnych warstw posadzki. W zależności od jej usytuowania (na gruncie lub na stropie), w pierwszej kolejności wykonujemy izolacje przeciwwodne lub paroizolacje oraz izolacje termiczne/akustyczne. Należy pamiętać o tym, że wilgoć pod podłogą dąży do równomiernego nasycenia materiałów budowlanych znajdujących się w jej otoczeniu, dlatego najpierw przenika w ściany na wysokości podłogi, a następnie podciąga do góry. Proces ten przebiega powolnie i niezauważalnie, więc widoczne i alarmujące oznaki mogą pojawić się nawet po kilku miesiącach od powodzi. Aby tak się nie stało należy dobrze osuszyć mokre powierzchnie oraz użyć wysokiej jakości materiałów.

Chemia budowlana - Woda pod podłogą

Polecane produkty:


- cementowy jastrych Baumit Estrich E225 – do obróbki ręcznej lub Estrich E160 – do obróbki mechanicznej, mogą być stosowane do sporządzania wszelkiego rodzaju jastrychów na podłożach mineralnych.
- samopoziomujący jastrych Alpha 2000 – tworzy gładką, równą powierzchnię gotową do układania posadzek, szczególnie zalecany na ogrzewania podłogowe (dobrze przewodzi ciepło). W przypadku konieczności wyrównania podkładu możemy zastosować jedną z mas samopoziomujących Baumit: Nivello 30 2-30 mm, Nivello 10 1-10 mm, Nivello Quattro 2-20 mm. Podłoże przed wylewaniem masy samopoziomującej należy koniecznie zagruntować produktem Baumit Grund

Na tak wykonanym podłożu, po jego związaniu i wyschnięciu możemy układać posadzki: panele, płytki ceramiczne, parkiety, wykładziny itp.

Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale:

Farby

Nowości produktowe
Kolorowe inspiracje
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt