chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Farby Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » farby » Ekologiczny remont – produkty PPG Deco Polska bezpieczne dla zdrowia i środowiska

Ekologiczny remont – produkty PPG Deco Polska bezpieczne dla zdrowia i środowiska

24.06.2010
Podejmując decyzje zakupowe, coraz większą uwagę przykładamy do kwestii ekologii. Zdrowa żywność, papierowe torby w sklepach - to już nie wszystko. Dbałość o środowisko dotyczy również produktów takich jak farby i lakiery. Podążając za ekologicznym duchem, PPG Deco Polska dostosowała do najnowszych europejskich norm środowiskowych wszystkie swoje produkty oferowane w ramach marek Dekoral, Drewnochron, Domalux, Cieszynka oraz Dekoral Professional.

Zgodnie z normami określonymi przez Unię Europejską, w farbach i lakierach wyprodukowanych po 1 stycznia 2010 roku, musi zostać ograniczona zawartość szkodliwych dla zdrowia lotnych związków organicznych (LZO). Lotne związki organiczne (LZO) to naturalne lub syntetyczne substancje chemiczne, które przedostają się do atmosfery m.in. ze spalin samochodowych i lotniczych, środków do polerowania drewna, detergentów, zmiękczaczy tkanin, a także z farb i lakierów. Reagując ze światłem słonecznym wpływają negatywnie na poziom ozonu w atmosferze i zwiększają zanieczyszczenie powietrza. Choć LZO zawarte w farbach i lakierach stanowi mniej niż 3% całkowitej ilości LZO emitowanej w Europie, to problem dotyczy pomieszczeń mieszkalnych, w których spędzamy wiele czasu. Zawarte w farbach rozpuszczalniki przedostają się do powietrza głównie w procesie wysychania farby na pomalowanej nią powierzchni. Ich duże stężenie w świeżo pomalowanych pomieszczeniach, może negatywnie oddziaływać na nasze zdrowie.
Przeczytaj również: Kolekcja kolorów Color Stories
REKLAMA:


W świetle nowej dyrektywy europejskiej ograniczającej emisję LZO, ponad 80% produktów marek Dekoral, Drewnochron, Domalux i Cieszynka spełniała wymagane normy. Dostosowania wymagało jedynie pozostałe 20% - część farb i lakierów rozpuszczalnikowych. Wiązało się to ze zmianami recepturowymi tych produktów. Szeroko zakrojone prace badawcze i aplikacyjne zespołu ekspertów PPG Deco Polska, pozwoliły na wprowadzenie ekologicznych odpowiedników dotychczasowych wyrobów. - Modyfikacje receptur wyrobów były prowadzone w taki sposób aby nie spowodowały one pogorszenia parametrów technicznych naszych produktów. W wielu przypadkach, wprowadzone w tym roku ekologiczne odpowiedniki charakteryzują się podwyższonymi parametrami użytkowymi i aplikacyjnymi - mówi Bogdan Cząstka, Menedżer R&D w firmie PPG.

Oto najważniejsze farby i lakiery produkowane przez PPG, które zmieniły się w związku z przepisami o LZO 2010:(kliknij na tabelę, aby powiększyć)
Przeczytaj również: Farby o matowym stopniu połysku
Chemia budowlana - Ekologiczny remont – produkty PPG Deco Polska bezpieczne dla zdrowia i środowiska


Zgodnie z obowiązującym w 2010 roku okresem przejściowym, farby i lakiery wyprodukowane przed 1 stycznia 2010, które nie spełniają jeszcze nowych norm LZO, mogą być sprzedawane w sklepach nadal przez okres 1 roku. Wszystkie nowe produkty PPG Deco Polska, dostosowywane do LZO, otrzymały stosowne oznakowanie - na ich opakowaniach znajduje się zielony liść symbolizujący produkt bezpieczny dla ludzi i środowiska.

Bezpieczeństwo ekologiczne gwarantują także pozostałe, nie ujęte w tabeli produkty PPG. Można wymienić tu tysiące kolorów emulsji do ścian i sufitów z marki Dekoral, wodne lakiery do podłóg w marce Domalux, czy hipoalergiczną Lakierobejcę Żelową Drewnochron. Dają one gwarancję, że nawet kompleksowy remont mieszkania przeprowadzony być może z zastosowaniem rozwiązań przyjaznych dla środowiska oraz nas samych.
Autor: Dekoral - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Farby

Nowości produktowe
Kolorowe inspiracje
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt