chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Farby Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » farby » Elewacje - sposób na sól

Elewacje - sposób na sól

23.03.2010
Kalendarzowa wiosna już za oknem, a zimowe zamiecie odchodzą w niepamięć. Nadal jednak odczuwamy ich skutki. Zasieki z soli oraz inne zabrudzenia, jakie po sobie owa zima pozostawiła wprawiają w osłupienie. Rynek chemii budowlanej jest jednak tak obszerny, iż nawet na takie problemy znalazł rozwiązania.

Chemia budowlana - Elewacje - sposób na sól
Nieusuwane lub źle wyczyszczone z soli powierzchnie takiej jak np. klinkier są narażone na trwałe uszkodzenia. Najzwyklejsze umycie często pozostawia na powierzchni resztę soli, która powoduje szeroko rozumianą korozję. Za parę lat może się okazać, iż dolna część np. muru różni się kolorystycznie od reszty, przez co wygląda to mało estetycznie. - Do takich zabrudzeń stosuje się specjalistyczne środki na bazie kwasu. Jednym z nich jest powszechnie stosowany FINITO 1007. Pozwala on na precyzyjne czyszczenie powierzchni takich jak płytki ceramiczne czy klinkier. Jednak zacieki z soli to nie jedyny problem. Odchodzący śnieg mógł pozostawić po sobie plamy oleju lub też smaru, które dyskretnie były ukryte pod jego powłoką. Do tego typu prac również przeznaczone są specjalistyczne środki do usuwania tłustych zabrudzeń z podłoży mineralnych – mówi Bartosz Polaczyk, produkt manager firmy Kreisel Technika Budowlana. Są one jednak produkowane na bazie zasad, w przeciwieństwie do wymienionego wyżej preparatu.

Chemia budowlana - Bartosz Polaczyk, produkt manager firmy Kreisel Technika Budowlana
Bartosz Polaczyk, produkt manager firmy Kreisel Technika Budowlana
Należy pamiętać, iż samochód, o który nie dbamy może po jakimś czasie odmówić nam posłuszeństwa. Podobnie jest w przypadku produktów wykonanych z klinkieru czy też bruku. Gdy o nie nie dbamy, możemy być pewni, że po jakimś czasie ich widok może nas niemile zaskoczyć. Jeśli nie chcemy, aby nasza kostka brukowa wyglądała jak podjazd w warsztacie samochodowym, wtedy powinnyśmy o nią systematycznie dbać. Również klinkier jest narażony na odbarwienia oraz różnego rodzaju korozje. Aby im zapobiec należy stosować preparaty produkowane na bazie polimerów, np. Fronta 1001 Kresiel.
- Jest to preparat, który chroni powierzchnię przed działaniem większości soli oraz kwasów. Zabezpiecza także przed promieniowaniem UV, które powoduje blednięcie koloru. Środki tego typu pogłębiają kolorystykę powierzchni, a w dłuższym okresie czasu pozwalają zachować pierwotną estetykę – dodaje ekspert Kreisel.
REKLAMA:


Istnieje stare przysłowie, które zna praktycznie każdy. „Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Również w przypadku budownictwa jest ono jak najbardziej trafne. Lepiej raz na jakiś czas kupić preparat pielęgnujący i dbać na bieżąco o estetykę, niż po jakimś czasie wymieniać całą elewację z uwagi na nieestetyczny wygląd, który w niektórych przypadkach może przerazić.

Autor: Kreisel - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.4)

Jesteś w dziale:

Farby

Nowości produktowe
Kolorowe inspiracje
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt