chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Farby Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » farby » Ciepłe i zimne kolory – do jakich wnętrz pasują najbardziej?

Ciepłe i zimne kolory – do jakich wnętrz pasują najbardziej?

11.02.2020
Powszechnie wiadomo, że temperatura koloru wpływa na postrzeganie otoczenia. Tak samo jest w aranżacji wnętrz. Ciepłe tonacje zmniejszają wizualnie pomieszczenie, dzięki czemu zyskuje ono na przytulności. Zimne barwy działają dokładnie na odwrót – optycznie powiększają wnętrze, budując wrażenie głębi i przestrzeni. Beckers podpowiada, co jeszcze ciepłe i zimne odcienie potrafią zdziałać we wnętrzach i w których pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej.

Chemia budowlana - Fot. Beckers
Fot. Beckers
Chemia budowlana - Fot. Beckers
Fot. Beckers

Chemia budowlana - Fot. Beckers
Fot. Beckers
Żółcienie, beże, brązy i czerwienie, jak na przykład Tango z kolekcji Beckers Designer Collection, to niezawodny sposób, by stworzyć w domu pogodny klimat. Jeśli zdecydujemy się dodatkowo na połączenie kilku ciepłych barw w jednym pomieszczeniu, stanie się ono jeszcze bardziej przytulne. Ze względu na swój nastrojowy charakter, taka kolorystyka doskonale sprawdzi się w tych częściach domu, w których przyjmowani są goście, takich jak salon, jadalnia, ale też kuchnia. Jeśli jednak pomieszczenie jest niewielkie, lepiej zastosować ciepły kolor na jednej ze ścian, by dodatkowo optycznie go nie pomniejszać.

Chłodne kolory ścian z kolei pomagają uspokoić emocje i zmysły. Tworzą wnętrza pełne harmonii i równowagi, które sprzyjają wyciszeniu myśli i dają poczucie relaksu. W rezultacie zimne tonacje, takie jak Cleopatra z palety Beckers Designer Colour to trafny wybór do sypialni, ale też i innych pomieszczeń służących do odpoczynku. Chłodne barwy wizualnie oddalają też ściany, a w jasnych odcieniach świetnie odbijają światło, dzięki czemu pokój wydaje się bardziej przestronny. Stawiając natomiast na ciemniejsze tonacje można dodać wnętrzu głębi i stworzyć elegancką, nowoczesną aranżację. Dodatkowo zimne kolory polecane są do dobrze nasłonecznionych pomieszczeń, w których okna wychodzą na południe. Warto o tym pamiętać, jeśli w takim miejscu mamy na przykład biuro. Chłodne zielenie, błękity czy szarości pozwolą zrównoważyć dużą ilość światła, dzięki czemu silne słońce nie będzie przeszkadzało w pracy.
Autor: Beckers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.1)

Jesteś w dziale:

Farby

Nowości produktowe
Kolorowe inspiracje
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt