chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Farby Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » farby » Nowoczesna technologia NQG w farbach elewacyjnych. Czym się wyróżnia?

Nowoczesna technologia NQG w farbach elewacyjnych. Czym się wyróżnia?

26.03.2019
Farby elewacyjne mają szczególne znaczenie w systemach ociepleń ETICS, gdzie cienka warstwa tynku jest termicznie niemal odizolowana od muru. Gdy tynk się nagrzewa, a następnie gwałtownie stygnie, może to doprowadzić do pękania powłoki na skutek naprężeń. To powoduje brak ciągłości powłoki, a to w efekcie może prowadzić do odspajania się wyprawki od materiału izolacyjnego lub od muru. Aby tego uniknąć, należy wybrać odpowiednią farbę elewacyjną w nowoczesnej technologii np. nanosieci kwarcowych NQG.

Chemia budowlana - Fot. Caparol
Fot. Caparol

Jeśli decydujesz się na termomodernizację izolacji budynku mieszkalnego w ramach programu Czyste Powietrze i wybierasz najlepszy dla siebie system ociepleń, to warto, abyś zwrócił również uwagę na farbę elewacyjną, którą pokryjesz tynk na budynku. Dobrze, by łączyła ona najlepsze cechy powłoki malarskiej.

Estetyka, trwałość i czystość


Dłuższa żywotność farby i tynku, trwały kolor całej elewacji, jej odporność na zabrudzenia i rozwój alg czy grzybów – to korzyści, jakie zapewnia nanotechnologia NQG w farbach elewacyjnych Caparol. To nowe, rewolucyjne podejście do ochrony elewacji budynku. Nanotechnologia NQG swoją skuteczność zawdzięcza trójwymiarowej sieci nanokwarcowej, która nadaje powłoce trwałość. Zastosowane spoiwa nie są hydropatyczne ani termoplastyczne, co zapobiega przyklejaniu się zabrudzeń i zarodników do elewacji. Wszystko, co osiądzie na budynku, zostaje szybko usunięte przez deszcz lub silniejszy wiatr. Dzięki temu elewacja dłużej pozostaje czysta.

Farby NQG są mocno kryjące, trwałe i dostępne w pełnej palecie kolorów odpornych na blaknięcie, dlatego zapewniają estetyczne wykończenie budynku. Oprócz tego farba chroni budynek przed warunkami zewnętrznymi tj.:
- pyły i zanieczyszczenia miejskie lub przemysłowe, brud oraz kurz;
- zmiany temperatur;
- promieniowanie słoneczne;
- glony czy grzyby;
- woda pojawiająca się na elewacji budynku po deszczu, burzy czy po mrozie – elewacja szybciej schnie.

Mistrzowskie połączenie w ochronie elewacji budynku


Technologia NQG łączy w sobie zalety farb opartych na bazie żywic silikonowych i silikatowych, co zapewnia perfekcyjne właściwości dla powłoki zewnętrznej budynku. Dzięki takiemu połączeniu farba NQG jest wodoodporna, ma niskie kredowanie, jest łatwa w aplikacji, a dodatkowo silnie wiąże się z podłożem, ma mineralną twardość powłoki i niską tendencję do porastania. Warto też zwrócić uwagę, że farby NQG zapewniają równocześnie:
- wysoką hydrofobowość kapilarną (woda nie wchłania się w powłokę budynku),
- wysoką hydrofilowość powierzchniową (powłoka po deszczu jest zwilżona, a dzięki temu zapewnia skuteczne samooczyszczanie elewacji oraz szybkie odparowanie wody po deszczu).

REKLAMA:

Caparol w swojej ofercie ma kilka rodzajów różnych farb elewacyjnych wykonanych w technologii NQG. Każda ma inne właściwości i zastosowanie, tak aby spełniła wymagania każdego budynku:
- Sylitol NQG – na nowe tynki mineralne (szczególnie na ociepleniach z wełną mineralną),
- ThermoSan NQG – na renowację istniejących powłok malarskich lub tynków dyspersyjnych,
- PermaSilan NQG – na istniejące rysy skurczowe (nawet na elewacjach ocieplonych),
- TopLasur NQG – glazura do tworzenia efektów specjalnych na elewacjach,
- Capadur Wetterschutzfarbe NQG – na elewacje drewniane.

Autor: Caparol - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.9)

Jesteś w dziale:

Farby

Nowości produktowe
Kolorowe inspiracje
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt