chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Farby Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » farby » Strukturalne tapety do wnętrz

Strukturalne tapety do wnętrz

16.01.2017
Strukturalne tapety z włókna szklanego, które imponują swoją fakturą, dzięki czemu nawet jednobarwne ściany będą wyglądać atrakcyjnie. Czym dokładnie są tapety z włókna szklanego i jakie mają zastosowanie?

Chemia budowlana - Fot. Dekoral
Fot. Dekoral

Produkt ten swoją popularność zawdzięcza delikatnej strukturze materiału. Tapeta powstaje z materiałów mineralnych: piasku kwarcowego, węglanu sodu i dolomitu. Jest przez to bardzo trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć, a także niepalna. Co istotne, jest w stanie zamaskować drobne nierówności czy pęknięcia podłoża.

Tapeta strukturalna, taka jak Sigmascan marki Sigma Coatings, powinna być aplikowana wraz z farbą odporną na szorowanie. Odpowiednio opracowana technologia pozwala zachować fakturę przy wielokrotnym malowaniu – opowiada Piotr Nowacki, brand manager marki Dekoral Professional. Surowiec w kontakcie z detergentami, kwasami czy parą wodną nie traci swoich właściwości. Pozwala to odpowiednio zadbać o higienę nawet w pomieszczeniach o wysokiej eksploatacji. Doskonale nadaje się do budynków użyteczności publicznej, takich jak szkoły, szpitale czy biura.
Przeczytaj również: Jaka tapeta 3d za telewizorem?
Chemia budowlana - Fot. Dekoral
Fot. Dekoral

Zdecydowaną zaletą tapet z włókna szklanego jest łatwa aplikacja. Do ich montażu nie potrzebujemy samodzielnie przygotowywać kleju – używamy do tego gotowego produktu, wymagającego jedynie przemieszania bezpośrednio przed nakładaniem.

W pierwszej kolejności należy zagruntować podłoże. Pozwoli to zmniejszyć zużycie kleju, a zwiększyć przyczepność. Przed gruntowaniem trzeba upewnić się, że powierzchnia jest sucha, a także sprawdzić, czy nie ma konieczności pozbycia się starej, łuszczącej się farby.

REKLAMA:

Kolejnym krokiem będzie naniesienie kleju na ścianę, na szerokość jednego brytu tapety. Warstwa powinna być obfita, jednak na tyle równomiernie rozłożona, by nie doprowadzić do powstania pęcherzyków. Bardziej wypukłe wzory będą wymagać większej ilości kleju, niż te o gładszej strukturze. Tapetę przytwierdzamy do niewyschniętego kleju.
Chemia budowlana - Fot. Dekoral
Fot. Dekoral

Pamiętajmy, by nie odwracać brytu „do góry nogami”, gdyż wówczas spasowanie wzoru może się nam zwyczajnie nie udać – przestrzega Piotr Nowacki. I dodaje: - Tapety te, ze względu na swoją budowę, nie ulegają starzeniu. W zależności od splotu, wytrzymują nawet do 3 mm przesunięć podłoża. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby nieznacznie przełamać monotonię w swoich wnętrzach.


Autor: Dekoral - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.3)

Jesteś w dziale:

Farby

Nowości produktowe
Kolorowe inspiracje
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt