chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Ochrona drewna

Czytaj więcej chemia budowlana - Na tarasie jak na rajskiej wyspie
sposób wyświetlania:
Ochrona drewna - czytelnia

Choć drewniane okna i drzwi odeszły na jakiś czas w zapomnienie, obecnie znów wracają do łask. Możliwość wielokrotnej renowacji i dopasowania ich kolorystyki do aktualnej aranżacji jest ogromną zaletą tego rozwiązania. Współczesna drewniana stolarka okienna różni się jakością i designem od tej, którą pamiętamy z czasów PRL-u. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze koloru okien i drzwi.

Każdy rodzic chce stworzyć dla swojej pociechy jak najlepsze warunki do życia. Już od najmłodszych lat maluch powinien być otoczony estetycznym wnętrzem, które dobrze wpływa na samopoczucie i stymuluje rozwój. Przy urządzaniu pokoju stosujmy tylko te produkty do malowania, które są w pełni bezpieczne dla najmłodszych. Szczególną ostrożność zachowajmy także podczas samego remontu.

Kiedy dostrzegamy na naszych drewnianych meblach ogrodowych, altankach czy płotach pęknięcia, łuszczącą się farbę lub szybką utratę barwy, zaczynamy planować przeprowadzenie renowacji. Choć zadanie może wydać się z pozoru proste, to od naszego dobrego przygotowania zależy, czy uda nam się uniknąć najczęściej popełnianych błędów, które niekorzystnie wpływają na estetykę i trwałość powłoki. Ekspert marki Drewnochron podpowiada, jak je naprawić.

Dlaczego Polacy boją się podłóg drewnianych?

Jakie środki są najbardziej popularne i dlaczego? Jak na te potrzeby odpowiada producent środków do ochrony drewna Bondex?

Fasady budynków zaskakują pomysłowością. Coraz częściej doceniamy elewację jako wizytówkę obiektu, ale też jako pierwszą linię jego ochrony przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Projektanci zdradzili już, jakie kolory będą wiodły prym w 2017 roku. Nie możemy jednak zapominać o ponadczasowym drewnie. W tym roku postawimy na naturalne efekty. Boazerie, ciepłe tony i unikatowe usłojenie będą szczególnie pożądanymi elementami wystroju wnętrz. Jak łatwo można dostosować mieszkanie do najnowszych trendów?

Jak najlepiej chronić drewno? Profesjonalnie!

Na wygodne użytkowanie oraz trwałość podłogi ogromny wpływ ma także sposób jej montażu. Pomocy w podjęciu właściwej decyzji i cennych wskazówek dotyczących metod układania podłóg drewnianych udziela Krzysztof Krusiewicz, ekspert serwisu Parkiety24.

Elewacje i meble wykonane z drewna stanowią jeden z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań w naszych domach i budynkach gospodarczych.

Szlachetny budulec, jakim jest drewno meble, tarasy czy balustrady wymagają odpowiedniej ochrony przed upływem czasu i działaniem czynników atmosferycznych. Zapewnia ją olejowanie.

Jak uzyskać drewniany efekt na ścianie bez wykorzystania prawdziwego drewna? Wystarczy podkład, tynk i preparat lazurujący…

Każda wieża potrzebuje schodów, a te uszlachetnienia i ochrony drewna, z którego zwykle są wykonane. Każda wieża ma również swoją historię, a w tym przypadku brzmi ona tak:

Co zyskamy stosując na parkiecie olej, a co stanie się jeśli położymy na drewno lakier? Podpowiadamy, tym samym rozpoczynając cykl artykułów o tym, jak stosować teorię w praktyce. Artykuł jest kompilacją rozmowy jaką odbyło na naszym forum dwóch specjalistów. Zachęcamy do zapoznania się z całością oraz do stawiania kolejnych dylematów.

Drewniany parkiet w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym to w zasadzie ekstrawagancja. Z jednej strony instalacja przynosi oszczędności, z drugiej drewno to materiał, na tle innych, najgorzej przewodzący ciepło. A jednak estetyka drewna nie zniechęca.
 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt