chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Ochrona drewna

Czytaj więcej chemia budowlana - Jak dbać o drewno w ogrodzie po sezonie?
sposób wyświetlania:
Ochrona drewna - czytelnia

Co zyskamy stosując na parkiecie olej, a co stanie się jeśli położymy na drewno lakier? Podpowiadamy, tym samym rozpoczynając cykl artykułów o tym, jak stosować teorię w praktyce. Artykuł jest kompilacją rozmowy jaką odbyło na naszym forum dwóch specjalistów. Zachęcamy do zapoznania się z całością oraz do stawiania kolejnych dylematów.

Drewniany parkiet w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym to w zasadzie ekstrawagancja. Z jednej strony instalacja przynosi oszczędności, z drugiej drewno to materiał, na tle innych, najgorzej przewodzący ciepło. A jednak estetyka drewna nie zniechęca.

16.VI.1999 r. Ojciec Święty Jan Paweł II dokonał na starosądeckich błoniach kanonizacji błogosławionej Kingi.

Ostatnie ciepłe dni, to w zasadzie również ostatni moment na to, aby zadbać o drewniane elementy małej architektury.

Trudne rozprowadzanie środka, zacieki, długi czas schnięcia i nieprzyjemny zapach – przeprowadzając prace mające na celu renowację drewna, często zmagamy się z podobnymi problemami

Wymiana desek w drewnianym tarasie, czy zakup kompletu mebli ogrodowych to zawsze duży wydatek

Drewno jest jednym z najchętniej wybieranych materiałów budowlanych przy konstrukcji tarasów, pomostów, schodów czy balustrad

Stosowanie środków impregnujących nieadekwatnych do przeznaczenia to jeden z najczęstszych błędów majsterkowiczów

Domowe remonty, takie jak chociażby położenie drewnianej podłogi budzą wiele obaw

Podłogi drewniane wyróżnia naturalne piękno, które w domowych wnętrzach warto zachować jak najdłużej. Odpowiednią ochronę oraz impregnację surowca powinna zapewnić warstwa lakieru. W trakcie codziennego użytkowania jest ona jednak narażona na ścieranie, zabrudzenia czy niekorzystny wpływ wody.

Grzyby powodują destrukcję drewna. Szczególny wpływ na degradację elementów budynku mają grzyby pleśniowe, które rozwijają się na powierzchni ścian oraz pod podłogą powodując zgniliznę pleśniową i murszenie drewna. Mają szkodliwy wpływ nie tylko na elementy budowli, ale również na nasze zdrowie.

Szczególnymi miejscami, w których chcemy zazwyczaj połączyć funkcjonalność z ocieplającą klimat estetyką, są m.in. kuchnie i łazienki.

Drewno to wspaniała alternatywa dla zimnych płytek czy kamienia, doskonały sposób na ocieplenie każdego, nawet minimalistycznego wnętrza.

Koniec lata to doskonała pora na przegląd mebli w pokoju dziecka przed rozpoczęciem roku szkolnego. Sprzęty, których używają nasze pociechy, poddawane są często niekonwencjonalnym i nieprzewidywalnym zabiegom. Dlatego produkty do odnowienia drewnianych powierzchni powinny być nie tylko bezpieczne, ale i trwałe.

SPA – i to profesjonalne, i małe, domowe – to miejsce, które służyć ma relaksowi. Chcemy się w nim czuć bezpiecznie, komfortowo, w zgodzie z sobą i naturą. Dlatego też powinniśmy dużą wagę przyłożyć nie tylko do wyposażenia, ale również materiałów wykończeniowych, w tym powierzchni podłóg.
 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt