chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Nie chowaj ich pod dywan – piękne podłogi drewniane dzięki lakierom Domalux.

Nie chowaj ich pod dywan – piękne podłogi drewniane dzięki lakierom Domalux.

12.11.2009
Coraz więcej osób decyduje się na drewnianą podłogę w swoim domu. Wnosi ona bowiem do wnętrz klimat ciepła oraz elegancji. Ponadto komponuje się z niemal każdym stylem aranżacji pomieszczenia, a odpowiednio zabezpieczona jest także niezwykle trwała. Przeznaczone do drewna lakiery Domalux Classic oraz Domalux Super zwiększą odporność naszego parkietu na uszkodzenia i zarysowania, dzięki czemu długo będziemy mogli cieszyć się jego pięknem.

Chemia budowlana - Nie chowaj ich pod dywan – piękne podłogi drewniane dzięki lakierom Domalux.
Salony, bawialnie, przestronne hole to miejsca, w których toczy się codzienne i odświętne życie naszego domu. Tutaj spotykamy się z rodziną, przyjaciółmi, spędzamy czas na wspólnej zabawie, wypoczywamy. To tu podłoga staje się zamiennie: placem zabaw dzieci urządzających wyścigi samochodzików czy układających klocki, parkietem tanecznym w czasie imprez urodzinowych czy miejscem do zabawy z psem.
Jeśli ceniąc sobie wrażenie przytulności i ciepła, zdecydowaliśmy się na drewnianą podłogę, zniszczenia po tak intensywnej eksploatacji mogą przyprawić nas o ból głowy. Zarysowania, przetarcia, drobne uszkodzenia spowodowane przez przypadkowo spadające przedmioty czy przesuwanie mebli psują jej naturalny urok. Abyśmy nie musieli chować niedoskonałości drewnianej podłogi pod dywanami lub chodnikami warto zawczasu zabezpieczyć ją lakierami marki Domalux przeznaczonymi do malowania elementów drewnianych - Domalux Classic oraz Domalux Super.
REKLAMA:


Piękna podłoga na dłużej


Często użytkowane drewniane powierzchnie wymagają szczególnej ochrony. Najlepszym rozwiązaniem dla nich jest lakier - tworzący twardą, odporną na uszkodzenia powłokę. Malowanie lakierami marki Domalux jest proste i nie wymaga interwencji specjalisty. Dla uzyskania najlepszych właściwości ochronnych wystarczy zastosować się do kilku zasad.

- Suchą i czystą drewnianą powierzchnię należy zagruntować lakierem podkładowym Domalux CAPON. Po minimum trzech godzinach malowaną powierzchnię wygładzamy przecierając lekko papierem ściernym nr 150 – 180, a następnie dokładnie odpylamy. Na tak przygotowane podłoże nakładamy właściwy lakier marki Domalux - mówi Ryszard Plantos z Akademii Technik Malarskich. – Zamkniętą puszką kilkakrotnie silnie wstrząsamy. Nakładamy trzy warstwy lakieru Domalux Classic lub Domalux Super w odstępach dwunastogodzinnych. Do malowania najlepiej użyć szerokiego pędzla o miękkim, długim włosiu.

Chemia budowlana - Nie chowaj ich pod dywan – piękne podłogi drewniane dzięki lakierom Domalux.
Dzięki lakierom Domalux nie musimy się już obawiać, że wybierając do domu drewnianą podłogę nie będziemy w stanie odpowiednio o nią zadbać. To ważne zwłaszcza, kiedy decydujemy się na drewno egzotyczne, jak kanadyjski klon lub afrykańskie merbau. Polecany do tego rodzaju drewna Domalux Classic w wersji połysk zadba, aby nasza orientalna podłoga na długo zachowała swoje naturalne piękno. Należy jednak pamiętać, że drewno egzotyczne zawiera w sobie m.in. specyficzne barwniki oraz substancje oleiste, które wymagają zastosowania specjalnych podkładów. Jednym z tego typu produktów jest Domalux Exotic Primer do drewna egzotycznego, który neutralizuje olejki eteryczne oraz zabezpiecza przed wypłukiwaniem barwników.
Chemia budowlana - Nie chowaj ich pod dywan – piękne podłogi drewniane dzięki lakierom Domalux.
Organizując rodzinne przyjęcia, spotkania z przyjaciółmi, czy bawiąc się z dziećmi - dzięki lakierom Domalux - przestaniemy się zamartwiać, jak „wytrzyma to” nasza drewniana podłoga. Zachwyceni jej pięknem i niezwykłym klimatem, jaki wprowadza do naszego domu, bez reszty oddamy się przyjemnościom, które daje czas spędzony z najbliższymi. Lakiery Domalux Classic oraz Domalux Super dostępne są w dwóch stopniach połysku: półmat oraz połysk.

Lakier Domalux Classic, cena od 27,83 zł brutto / 1 L
Lakier Domalux Super, cena 50,64 zł brutto / 1 L

Autor: Domalux - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt