chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Ofensywa handlowa w ochronie budowli

Ofensywa handlowa w ochronie budowli

19.02.2016
Leidsche Rijn Centrum to obecnie największa inwestycja budowlana w Holandii. Centrum Utrechtu zyska w ten sposób nową dzielnicę. Według ogólnego planu, charakter i rozmiary oparte są na historycznie rozwijających się miastach europejskich.

Chemia budowlana - Marc Bohle, Fot. Remmers
Marc Bohle, Fot. Remmers
Najważniejszą cechą jest tu różnorodność - uzyskano ją dzięki podziałowi przestrzeni na nie-wielkie segmenty.Pozwala to na zróżnicowane użytkowanie i tworzy różnorodny obraz miasta. Wspólny garaż podziemny umożliwia dostawy towarów do sklepów, a ponadto łączy pod ziemią poszczególne bloki. Tam, gdzie używa się tak dużych ilości betonu, pojawia się Marc Bohle ze swoimi ludźmi. Prowadzona pod jego nazwiskiem fi rma specjalizuje się m.in. w uszczel-nianiu betonu i hydroizolacji budowli.

Remmers na świeciePraktyczne doświadczenia w stosowaniu hydroizolacji Multi Baudicht 2K Ofensywa handlowa w ochronie budowli Leidsche Rijn Centrum to obecnie największa inwestycja budowlana w Holandii. Centrum Utrechtu zyska w ten sposób nową dzielnicę. Według ogólnego planu, charakter i rozmiary oparte są na historycznie rozwijających się miastach europejskich.
REKLAMA:


Budowa „Leidsche Rijn Centrum” rozpoczęto przed kilkoma laty. Pod nowym dworcem kolejowym. Codziennie kilkuset pracowników konsorcjum budowlanego Hurks Slokker działa tam, aby jeszcze w tym roku zrealizować betonowe podziemne kondygnacje obiektu. Od 2014 roku regularnie pracuje tam również fi rma budowlana Marc Bohle z ekipą od dwóch, do sześciu ludzi. Ich zadaniem jest uszczelnienie szwów roboczych oraz stożkowych otworów w elementach betonowych.

Marc Bohle mówi o placu budowy i swoich doświadczeniach:

„Po rozszalowaniu, przed naniesieniem pierwszej warstwy hydroizolacji, betonowe podłoże jest gruntowane preparatem Remmers Kiesol, wymieszanym w proporcji 1:1 z wodą. Dzięki temu zabiegowi cząstki zmniejszające przyczepność zostają związane z podłożem oraz uzyskuje się powierzchnię o równomiernej nasiąkliwości. W ciągu reakcji preparatu gruntującego nakłada się pierwszą warstwę hydroizolacji z Multi- Baudicht 2K. W tę pierwszą, świeżą warstwę szlamu pracownicy wtapiają siatkę zbrojącą jako dodatkowe wzmocnienie. Później nakłada się drugą warstwę Multi-Baudicht 2K. Dzięki innowacyjnej kombinacji specjalnej dyspersji, gumowego granulatu i wy soko reakcyjnego cementu Multi-Baudicht 2K ma zdolność ekstremalnie szybkiego schnięcia i sieciowania. Dzięki temu można bez problemu w krótkim czasie uszczelniać duże powierzchnie. Na koniec tego roku będziemy mieli uszczelnionych około 5 kilometrów szwów zakładowych, 1,5 kilometra szwów zalewanych i około 4.000 otworów stożkowych. Co tydzień zużywamy tylko na tym placu budowy około 50 do 60 opakowań: to uzmysławia rozmiary tego zadania. Multi-Baudicht 2K to doskonały produkt uszczelniający, który można stosować w najróżniejszych obszarach hydroizolacji budowlanych. Daje się z łatwo nakładać i umożliwia bezpieczne rozwiązania, nawet w przypadku skomplikowanych spoin i przejść.

Chemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers
Ponadto wykazuje doskonałą przyczepność na niemal wszystkich podłożach, jest wyjątkowo wytrzymały na nacisk, a ponadto odporny na promieniowanie UV, zamarzanie i starzenie. Bardzo chętnie stosuję Mul-ti-Baudicht 2K, ponieważ jest jedynym produktem, który pozwala uzyskać tego rodzaju rezultaty. Potwier-dzona jakość produktu fi rmy Remmers w połączeniu z gwarancją, jaką dajemy jako wykonawca dają pewność, że budowle pozostaną suche i szczelne. Woda nie ma tu po prostu szans. Produktu tego używam ponadto do uszczelniania elementów elewacyjnych stykających się z gruntem, kominów, fundamentów, balkonów, piwnic, a nawet kadłubów betonowych stat-ków mieszkalnych. Czerwone wiadro można więc zawsze znaleźć w naszych samocho-dach dostawczych. Już od 25 lat jesteśmy klientem fi rmy Remmers i znamy jej ofertę od A do Z. Specjalne produkty Remmers o niespotykanych gdzie indziej cechach stoso-wane są w renowacji elewacji, uszczelniania piwnic, wykonywaniu powłok posadzkowych, czy też renowacji kamienia. Mam doświadczenia także z innymi dostawcami. Ale w końcu wróciłem do Remmersa. Firma oferuje nie tylko stałą i gwarantowaną jakość, ale także znakomite wsparcie techniczne. Produkty dostarczane są zawszena czas. Bycie członkiem wspólnoty Remmers, to prawdziwa przyjemność".
Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.1)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt