chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Farby fasadowe Dekoral

Farby fasadowe Dekoral

14.09.2015
Wkomponowanie farb akrylowych w elementy systemu ociepleń nie stanowi już dzisiaj problemu. Istnieją rozwiązania hybrydowe, które łączą pożądane cechy różnych produktów w jednym.

Chemia budowlana - Elewacja Dekoral Professional, fot. Dekoral
Elewacja Dekoral Professional, fot. Dekoral
Farby akrylowe są przeznaczone na podłoża mineralne i organiczne. Charakteryzują się stosunkowo niską ceną. Występują w wersjach wodorozcieńczalnych i na bazie rozpuszczalników organicznych. Na rynku dostępne są produkty o zwiększonej zawartości spoiwa, tzw. farby lateksowe. Farby akrylowe cechują się niską nasiąkliwością powłoki i dużą elastycznością, są więc stosunkowo odporne na zabrudzenia oraz szorowanie. Z jednej strony zaleta, z drugiej jest to wada - szczelna powłoka, jaką tworzą, stanowi większy opór dla pary wodnej. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku farb silikonowych. Te nie są tak bardzo odporne na zabrudzenia, za to wykazują się dobrą paroprzepuszczalnością.

Połączenie hybrydowe


Z powodu niedostatecznej paroprzepuszczalności farby akrylowe rozmijały się z wymaganiami współczesnych systemów ociepleń. Producenci znaleźli na to sposób: połączyli żywice akrylowe z silikonami. Powstałe w ten sposób farby zapewniają efekt samooczyszczania fasady, paroprzepuszczalności, hydrofobowości, a także nienasiąkliwości, odporności na zabrudzenia, szorowanie czy rozwój mikroorganizmów.

REKLAMA:


Źródło: Dekoral

Autor: Dekoral - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.3)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt