chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Jak przygotować się do malowania z marką Malfarb?

Jak przygotować się do malowania z marką Malfarb?

02.06.2015
Zanim spontanicznie chwycimy za pędzel i zaczniemy malować warto przeanalizować i zaplanować cały remont krok po kroku.

Chemia budowlana -  Fot. Malfarb
Fot. Malfarb

Odhaczanie harmonogramu


Aby niespodziewane inspiracje przerodziły się w spektakularne metamorfozy, warto poświęcić odrobinę uwagi stworzeniu planu ich realizacji. Pracę ułatwi wygodny harmonogram, w którym wydzielimy poszczególne etapy remontu i odpowiadające im czynności. W trakcie prac przyjemnie będzie odhaczać kolejne sprawdzone elementy lub wykonane zabiegi – mówi Mariusz Szubert, manager marki Malfarb. Jak powinien wyglądać taki harmonogram?

Remontowy rekonesans
Oczyszczanie ścian


Ściany należy odpylić. Powierzchnie już wcześniej malowane trzeba umyć wodą z detergentem, aby tym samym usunąć plamy tłuszczu oraz kurz.
REKLAMA:


Stan ścian


Jeżeli w trakcie mycia wcześniej malowanych ścian pojawią się luźne fragmenty tynku i gładzi, należy je usunąć, a powstałe ubytki uzupełnić masą szpachlową. Surowe powierzchnie wymagają natomiast gruntowania. W ten sposób wyrównujemy i zmniejszamy chłonność podłoża. Po zagruntowaniu powierzchni przechodzimy do jej malowania.

Wyrównanie kolorytu


Przygotowaną ścianę warto pomalować białą farbą podkładową, która zakryje stary kolor i wszelkie przebarwienia.

Oświetlenie ścian


Oczyszczona, gładka i sucha ściana jest gotowa do malowania. Zanim ruszymy po puszkę wymarzonego koloru, warto zbadać i ocenić oświetlenie wnętrza. Jeśli jest ono na przykład słabo nasłonecznione w ciągu dnia, większość odcieni będzie wydawać się w nim o kilka tonów ciemniejsza.

Idziemy na zakupy


Sprawdzamy stan narzędzi malarskich – wałków, pędzli, kuwet, kijów teleskopowych.
Wybieramy akcesoria potrzebne do ochrony podłóg, okien i mebli przed farbą, jak np. folie ochronne i taśmy.
Obliczamy powierzchnię ścian i ilość potrzebnej farby.

Akcja malowanie


Zabezpieczamy folią i taśmami malarskimi okna, drzwi, podłogi i meble. Po zapoznaniu się z treścią etykiety na opakowaniu, przygotowujemy farbę, mieszając ją tuż przed użyciem.
Malowanie rozpoczynamy w okolicach okien i kaloryferów. Następnie przechodzimy do sufitu oraz ścian. Trudno dostępne miejsca można malować wałkiem do rogów i zagięć, natomiast sufit wygodnie pokryjemy farbą przy użyciu wałka na kiju teleskopowym.
Po wyschnięciu pierwszej warstwy nanosimy drugą. Odstęp czasowy jest określony na opakowaniu.

Po zakończeniu prac dokładnie wietrzymy wnętrze.
Pokryte farbą narzędzia umieszczamy w misce z wodą lub rozpuszczalnikiem, jeśli zaleca go producent, a następnie dokładnie myjemy.Źródło: Malfarb

Autor: Malfarb - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt