chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Jak malować na szkle i ceramice?

Jak malować na szkle i ceramice?

22.04.2015
Przed rozpoczęciem malowania farbą szkła, ceramicznych płytek, metalu lub plastiku warto zastosować grunt STIX® marki INSL-X.

Chemia budowlana -  Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore

Idealne zespolenie


Farba gruntująca STIX® powstała z myślą o najbardziej problematycznych podłożach. Nie straszne jej są śliskie i połyskliwe powierzchnie, takie jak: szkło, płytki ceramiczne, metal, tworzywa sztuczne, czy płyty MDF. STIX® można stosować pod różne rodzaje farb nawierzchniowych i emalii, między innymi: alkidowe, akrylowe, uretanowe czy epoksydowe. Doskonała przyczepność gruntu to zasługa wysokiej jakości komponentów, z których postał. Połączono w nim dwa rodzaje żywic. Na metalu lub szkle już po 7 dniach całkowicie się utwardza i osiąga maksymalną przyczepność. Farby nie da się zdrapać paznokciem lub uszkodzić zrywając z wymalowanej nią powierzchni pozostawioną na kilka dni taśmę malarską.

STIX

®

nie tylko ogranicza zużycie farby dekoracyjnej, ale też wyrównuje i niweluje drobne niedoskonałości podłoża.

REKLAMA:


Chemia budowlana -  Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore

Uniwersalne rozwiązanie


Farbę gruntującą STIX® przystosowano do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. W tym drugim przypadku wystarczy, by temperatura powietrza nie była niższa niż 2°C. Dodatkowym atutem farby jest niska zawartość szkodliwych lotnych związków organicznych tzw. LZO. Grunt spełnia również wymagania LEED.

Nowe możliwości


Dysponując niewielkim budżetem z farbą gruntującą STIX® można dokonać spektakularnych zmian w wystroju wnętrza. Nowy kolor frontów kuchennych, ceramicznych płytek, czy ram okiennych wykonanych z PVC z pewnością wniesie powiew świeżości. STIX® to idealne rozwiązanie dla miłośników projektów DIY (zrób to sam).

Chemia budowlana -  Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore

Organizacja i planowanie


Grunt STIX® w połączeniu z farbą tablicową daje nieograniczone możliwości dekoracji i organizacji przestrzeni. Tablicówka z farby ściennej staje się produktem do malowania mebli, naczyń oraz innych elementów wyposażenia. Drzwi lodówki, czy kuchennych szafek mogą zastępować kartki papieru. A przyprawy przechowywane w szklanych i plastikowych pojemnikach zyskają estetyczne opisy, co wyeliminuje pomyłki w doprawianiu potraw. Ze STIX’em® będzie również można przemalować sprzęty kuchenne z metalu lub PVC.

Chemia budowlana -  Fot. Benjamin Moore
Fot. Benjamin Moore

Aplikacja


Gruntowane podłoże należy dokładnie oczyścić i odtłuścić. Błyszczące powierzchnie dodatkowo zmatowić papierem i odpylić. Jeśli wymagane będzie dwukrotne malowanie gruntem pomiędzy warstwami należy odczekać od 3 do 4 godzin. STIX® pozostawia się do całkowitego wyschnięcia i związania na minimum 3 dni. W celu uzyskania maksymalnej przyczepności do podłoża okres ten warto wydłużyć do 7 dni.

Źródło: Benjamin Moore

Autor: B.M. Polska - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.4)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt