chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Jak ogrzać wnętrze kolorem?

Jak ogrzać wnętrze kolorem?

12.01.2015
Mieszkanie to nasza oaza spokoju, bezpieczna przystań, w której odpoczywamy po ciężkim dniu, czy też zapraszamy przyjaciół, gdy chcemy w gronie najbliższych spędzić wolny czas. Co zrobić, aby nasze „cztery kąty” stały się przytulnym wnętrzem, gdzie panuje spokój, harmonia i ciepło, mimo zimowej aury za oknem?

Chemia budowlana -  Fot. Dekoral
Fot. Dekoral
Wprowadźmy barwy, które swoją głębią ogrzeją wnętrze i sprawią, że nawet w najchłodniejsze miesiące mieszkania staną się idealnymi miejscami na spędzanie zimowych wieczorów. Do takiej aranżacji sprawdzą się ciepłe kolory z palety Dekoral Akrylit W: od średnich odcieni zielonego, przez żółcienie i czerwienie, aż do średniego fioletu.

Ogrzej salon kolorem


Aranżując salon w oczekiwaniu na wiosnę możemy sięgnąć po odcienie zielonego – ten kolor odpręża, a jednocześnie wywołuje skojarzenia ze świeżością oraz budzącą się do życia naturą. Wraz z pojawieniem się kolorów Dekoral Akrylit W: zielony oliwkowy czy miętowa herbata nasz salon stanie się miejscem relaksu w długie, zimowe wieczory, a dzięki intensywnym dodatkom w jasnych odcieniach zieleni lub różu nabierze energetyzującego charakteru rozbudzającego naszą wyobraźnię i dobre samopoczucie.
REKLAMA:


Radość, emocje i energię wnosi do wnętrza również kolor żółty. Delikatne i ciepłe odcienie żółtego możemy zastosować na ścianach w pokojach dziennych i salonach, ponieważ rozświetlają mieszkanie, są przyjemne dla oka i łatwo zestawić je z dodatkami. Żółty słoneczny czy złocisty szafran z oferty Dekoral Akrylit W idealnie komponują się z meblami z naturalnych materiałów: drewniany stolik kawowy czy skórzana sofa dodadzą stylu i podkreślą unikatowy charakter pokoju – mówi Anna Łatoszyńska, manager marki Dekoral, PPG Deco Polska. Doskonałym uzupełnieniem aranżacji będzie bukiet świeżych kwiatów, które wniosą do mieszkania kolory oraz ładny zapach. W końcu zima to czas kiedy spędzamy większość czasu w pomieszczeniach, dlatego brakuje nam zieleni oraz powiewu świeżości.

Chemia budowlana -  Fot. Dekoral
Fot. Dekoral

Czerwony jak cegła


Równie wiosenną barwą jest czerwień, która bardzo mocno pobudza zmysły. Ten intensywny kolor rzadko jest podstawą kolorystycznej aranżacji, jednak nie bójmy się dodać odrobiny temperamentu wnętrzu naszego mieszkania. Z powodzeniem możemy wymalować jedną ścianę w przedpokoju kolorem czerwieni Pompei z kolekcji Dekoral Akrylit W. Dawka czerwieni w otoczeniu ułatwi nam walkę z wszechogarniającą apatią.

Czerwień ma również zielone światło w kuchni. Żywą, a zarazem ciepłą aranżację uzyskamy dzięki wprowadzeniu czerwieni w różnych odcieniach. Oryginalną kompozycję stworzą ściany w kolorze kwiat amarantusa czy też ognista czerwień (oba kolory dostępne są w palecie farb Łazienka & Kuchnia marki Dekoral) w połączeniu z białymi meblami wykonanymi z naturalnego drewna. Aranżację uzupełnijmy koszykami i podstawkami z wikliny, a na ścianach wymalujmy geometryczne wzory.
Przeczytaj również: Wnętrza z artystyczną nutą

Zanim zakwitną krokusy


Z kolei w sypialni najlepiej zastosować barwę ułatwiającą wyciszenie się przed snem. Idealnym wyborem będzie fiolet, który jest kolorem zapewniającym spokój oraz dobry odpoczynek. Elegancki aksamitny burgund czy oryginalny batystowy fiolet pozwolą nam oderwać się od zimowej pluchy i wprowadzą do naszej sypialni zmysłową aurę. Taki klimat sprawi, że rano będziemy wstawać pełni życia i energii do działania przez cały dzień.
Chemia budowlana -  Fot. Dekoral
Fot. Dekoral
Chemia budowlana -  Fot. Dekoral
Fot. Dekoral


Źródło: Dekoral

Autor: Dekoral - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt