chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Malowanie powierzchni metalowych - poradnik

Malowanie powierzchni metalowych - poradnik

13.08.2014
Wykonane z metalu ogrodzenia, balustrady czy meble ogrodowe, choć sprawiają wrażenie wytrzymałych, narażone są na stopniowe powstawanie zniszczeń. Malowanie, regularna konserwacja i zabezpieczanie metalowych sprzętów i obiektów, szczególnie tych użytkowanych na zewnątrz – to działania niezbędne dla utrzymania ich w dobrej kondycji. W sprawnym i efektywnym przeprowadzeniu tych zabiegów, pomocne będą kompleksowe i profesjonalne porady Jedynki®.

Przed przystąpieniem do malowania, warto wcześniej przygotować wszystkie potrzebne produkty i narzędzia, takie jak: Jedynka® do Drewna i Metalu, Jedynka® Antykorozyjna, Jedynka® Rozcieńczalnik Niskoaromatyczny, pędzle (szeroki i wąski), kuweta malarska, papier ścierny i rączka do niego, folia i taśma malarska, nóż, szczotka druciana, szmatka i mieszadło do farby.

Chemia budowlana - Fot. Jedynka
Fot. Jedynka
Chemia budowlana - Fot. Jedynka
Fot. Jedynka

W przypadku powierzchni wcześniej malowanych, musimy ocenić przyczepność starej powłoki, a wszystkie niespójne elementy – zeskrobać. Następnie powierzchnię - również nową, malowaną po raz pierwszy – oczyszczamy przy użyciu szczotki drucianej z ewentualnych ognisk rdzy. Szlifujemy papierem ściernym w celu wyrównania i zmatowienia, dokładnie odpylamy i w razie potrzeby odtłuszczamy odpowiednim preparatem (Jedynka® Rozcieńczalnik Niskoaromatyczny).
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Jedynka
Fot. Jedynka
Chemia budowlana - Fot. Jedynka
Fot. Jedynka

Kolejnym etapem jest gruntowanie powierzchni. Farbę gruntującą (Jedynka® Antykorozyjna) dokładnie mieszamy, a następnie malujemy powierzchnię przy użyciu pędzla.

Po około 24 godzinach od nałożenia farby gruntującej, powierzchnię malujemy emalią Jedynka® do Drewna i Metalu – po wcześniejszym dokładnym wymieszaniu produktu. Po minimum 24 godzinach od nałożenia pierwszej warstwy, powtarzamy czynność. Po zakończeniu malowania, należy dokładnie umyć narzędzia, używając do tego Rozcieńczalnika Niskoaromatycznego marki Jedynka®.

Tekst: Jedynka

Autor: Jedynka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1.7)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt