chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Kamień elewacyjny w systemie Bolix

Kamień elewacyjny w systemie Bolix

06.04.2009
BOLIX S.A., producent chemii budowlanej specjalizujący się w systemach ociepleń, wprowadził na rynek kompletny zestaw do mocowania i pielęgnacji dekoracyjnych okładzin kamiennych. Cechą charakterystyczną nowego systemu jest szerokie spektrum jego zastosowania. Można go bowiem stosować do praktycznie każdego rodzaju kamienia naturalnego oraz do jego imitacji, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.


Chemia budowlana - Kamień elewacyjny w systemie Bolix
System do kamienia elewacyjnego tworzą: preparat głęboko penetrujący BOLIX N, dwa kleje BOLIX P – do kamienia (szary) i do marmuru (biały), zaprawa do spoinowania BOLIX BK, środek do usuwania wykwitów i nalotów BOLIX BW oraz silikonowy preparat impregnujący BOLIX BIK.
REKLAMA:


Tworząc system technolodzy firmy BOLIX postawili sobie za cel przygotowanie materiałów, które mogą być wykorzystane w każdym etapie realizacji kompozycji kamiennej.

Do przygotowania podłoża (gruntowania) służy preparat BOLIX N, który wzmacnia podłoże i poprawia przyczepność zapraw klejowych. Okładziny kamienne przykleić można szarą zaprawą klejową BOLIX P o dużej wytrzymałości mechanicznej, a do płyt z marmuru powstała biała odmiana kleju BOLIX P, chroniąca go przed powstawaniem przebarwień. Kolejny etap prac to spoinowanie – w tym wypadku można użyć mrozo- i wodoodpornej zaprawy BOLIX BK, w jednym z trzech kolorów: białym, szarym i piaskowym, a więc w barwach najczęściej spotykanych okładzin kamiennych. Po wykonaniu spoin z powierzchni kamienia należy usunąć pozostałości po zaprawie. Do tego celu służy preparat BOLIX BW, czyli bezpieczny dla okładzin koncentrat do likwidowania osadu cementowego, wykwitów wapiennych oraz rdzawych nalotów, które z biegiem czasu mogą pojawić się na kamieniu.
Chemia budowlana - Kamień elewacyjny w systemie Bolix
BOLIX BW, oprócz kamienia, może być stosowany do klinkieru i płytek ceramicznych – także do okresowej pielęgnacji i czyszczenia okładzin. Ostatnim etapem prac jest zabezpieczenie gotowej kompozycji kamiennej przed szkodliwym działaniem wody. W tym celu najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowane silikonowego środka impregnującego BOLIX BIK, którego matowy efekt krycia nie zmienia koloru okładzin. Dodatkowo, preparat zmniejsza ryzyko wystąpienia na powierzchni kamienia plam i wykwitów solnych. Zastosowanie BOLIX BIK jest dużo szersze aniżeli do okładzin kamiennych. Impregnat silikonowy, dzięki swojej wysokiej hydrofobowości, może z powodzeniem służyć zabezpieczenia tynków mineralnych oraz murów z cegły i betonu oraz fug. Szczególnie polecany jest do impregnowania powierzchni pionowych i poziomych w miejscach narażonych na czasowe zawilgocenie.

System szczególnie polecany jest do wykonywania dekoracyjnych kompozycji kamiennych na elewacjach, ale równie dobrze sprawuje się wewnątrz budynków – na ścianach czy przy kominkach. Można go z powodzeniem stosować także do ogrodzeń, podmurówek czy elementów małej architektury w ogrodach. Produkty systemu otrzymały nowe opakowania, z grafiką odróżniającą się od pozostałych materiałów marki BOLIX.Elewacja z kamienia - krok po kroku
Chemia budowlana - Fot. 1. Mycie podłoża
Fot. 1. Mycie podłoża
Chemia budowlana - Fot. 2. Gruntowanie podłoża
Fot. 2. Gruntowanie podłoża
Chemia budowlana - Fot. 3. Przyklejanie kamienia
Fot. 3. Przyklejanie kamienia
Chemia budowlana - Fot. 4. Wykonanie spoin
Fot. 4. Wykonanie spoin
Chemia budowlana - Fot. 5. Usuwanie osadów i nalotów
Fot. 5. Usuwanie osadów i nalotów
Chemia budowlana - Fot. 6. Efekt końcowy - po impregnacji
Fot. 6. Efekt końcowy - po impregnacjiwww.chemiabudowlana.info


Autor: Bolix - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt