chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Efekty dekoracyjne z różnych zakątków świata – edycja III

Efekty dekoracyjne z różnych zakątków świata – edycja III

05.04.2009
W nurcie dziewiczej Australii

Ponad 100mln lat temu Australia należała do wielkiego kontynentu Gondway, który tworzyła razem z Ameryką Południową, Antarktyką oraz Indiami. Obecnie Australia to kontynent i kraj niezwykle rozwinięty cywilizacyjnie, nie brak tu jednak wciąż terenów dziewiczych, czy wręcz dzikich. Niepowtarzalny charakter tego kontynentu odnaleźć można w efektach dekoracyjnych Metaliczny Art marki Sigma oraz Strefa Spokoju marki Dekoral, które oddają jego oryginalność i różnorodność.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Australia – imponująca przyroda i dziewicze klimaty
Australia – imponująca przyroda i dziewicze klimaty
Najbardziej imponujące elementy australijskiej przyrody to: największa na świecie wyspa piaszczysta Frazer Island, święta góra Aborygenów- Uluru, jezioro Lake McCanzy z niezwykle czystą i błękitną wodą oraz Wielka Rafa Koralowa. Australijczycy są niezwykle wrażliwi na specyfikę krajobrazu, który ich otacza. Architekci tego regionu dążą do zrównoważenia przestrzeni publicznych i prywatnych. Chcąc mieć stały kontakt z naturą próbują powiązać budynki z otoczeniem i projektują domy lekkie, wtapiające się w krajobraz, odpowiadające specyficznemu stylowi życia mieszkańców, wymogom klimatu i krajobrazu. Panująca w Australii harmonia i urzekające widoki sprawiają, że ten najmniejszy na świecie kontynent, z roku na rok odwiedza coraz więcej turystów.

Chemia budowlana - Efekt dekoracyjny Metaliczny Art marki Sigma. Fot.: Sigma
Efekt dekoracyjny Metaliczny Art marki Sigma. Fot.: Sigma
Głębia oceanu
Australia jest wyjątkowa także ze względu na położenie geograficzne. Otaczają ją dwa oceany, od północy i wschodu Ocean Spokojny, a od południa i zachodu Ocean Indyjski. Głębia tych wód oraz jej bogata fauna i flora wprowadzają w stan harmonii i spokoju ducha. Każdy, kto choć raz znalazł się w tym niezwykłym miejscu z pewnością będzie chciał do niego powrócić. Zastosowanie efektu dekoracyjnego Metaliczny Art marki Sigma w naszym mieszkaniu pozwoli stworzyć klimat przywodzący na myśl australijskie słońce i błękit oceanu. Jego delikatny wzór przypomina bąbelki powietrza wypuszczane podczas nurkowania w oceanach otaczających kontynent. Spokojny, metaliczno-błękitny kolor tego efektu pozwoli na relaks i nabranie pozytywnej energii na kolejny dzień. Charakteryzuje się on wysokimi walorami estetycznymi oraz tworzy powłokę wysoce odporną na pęknięcia, uszkodzenia oraz szorowanie na mokro.

Efekt Metaliczny Art marki Sigma stworzymy nakładając na zagruntowane podłoże, za pomocą wałka sznurowego, cienką warstwę podkładu z rozcieńczonej farby strukturalnej Sigmakwarts. Po jej wyschnięciu (ok.4 godziny) nakładamy grubszą (ok. 2mm) warstwę nierozcieńczonej farby Sigmakwarts.
- Natychmiast po nałożeniu drugiej warstwy, wyciskamy farbę strukturalną spod brzegu małej szpachelki prostokątnej tak, aby powstały charakterystyczne dla tego efektu wypukłe „łezki”. Po ok. 24 godzinach, gdy utworzona struktura wyschnie, malujemy całą powierzchnię 1-2 razy farbą dekoracyjną Sigmulto Metallic - instruuje Ryszard Plantos z Akademii Technik Malarskich.
Chemia budowlana - Efekt dekoracyjny Strefa Spokoju marki Dekoral. Fot.: Dekoral
Efekt dekoracyjny Strefa Spokoju marki Dekoral. Fot.: Dekoral
W świecie natury
Odosobnienie kontynentu oraz bliskość zbiorników wodnych sprzyjają rozwojowi niespotykanych gdzie indziej gatunków roślin i zwierząt. Efekt dekoracyjny Strefa Spokoju marki Dekoral nawiązuje właśnie do tej unikalności. Zastosowany w nim wzór opiera się na delikatnej strukturze kwiatów przypominających te, które występują na australijskim wybrzeżu. Stefa Spokoju to efekt charakteryzujący się lekkością, prostotą i naturalnością. Zastosowanie go w naszym domu wniesie do niego radość i powiew australijskiej ciepłej bryzy.

Chcąc uzyskać efekt Strefa Spokoju powierzchnię ściany po zagruntowaniu należy jednolicie pomalować wybranym kolorem farby Akrylit W marki Dekoral.
- Po ok. 4 godzinach, gdy tak uzyskany podkład kolorystyczny wyschnie, za pomocą końcówki wałka gąbkowego (typu Flock) maczanej w innym kolorze farby Akrylit W tworzymy wzór przypominający kiść winogron (poprzez dotykanie powierzchni okrągłą końcówką wałka). Po następnych 4 godzinach, potrzebnych do wyschnięcia wykonanego wzoru, wybrane elementy podkreślamy za pomocą ciemnoszarego lub czarnego konturu malarskiego, wykonując jednocześnie linie tworzące „gałązki”- wyjaśnia specjalista z ATM.

Efekty dekoracyjne Strefa Spokoju marki Dekoral oraz Metaliczny Art marki Sigma przeniosą nas na płaskowyże Australii oraz wprowadzą do naszego domu ciepły, słoneczny, przesiąknięty głębią oceanu klimat. To idealne rozwiązanie dla osób o niebanalnym guście, chcących odnaleźć w osobliwości przyrody spokój i ukojenie. Dekoral

Autor: Dekoral - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt