chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Heritage Gates we Wrocławiu

Heritage Gates we Wrocławiu

21.06.2013
Przez wiele lat wykorzystywany jako obiekt przemysłowo-biurowy, piękny eklektyczny budynek został przeznaczony na potrzeby handlowo-biurowe. Przez kilkadziesiąt lat po wojnie nie podejmowano w budynku żadnych prac renowacyjnych. Elewacja frontowaz piaskowca i ceglana dziedzińca były poważnie zabrudzone i zniszczone.Widoczne były wysolenia w partiach cokołowych i szczytowych, lokalne zabrudzenia biologiczne oraz uszkodzenia.

Chemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers
Do renowacji i zabezpieczenia cegły na elewacjach wewnętrznych a także do naprawy i spoinowania piaskowca na fasadzie frontowej, w holu i na klatce schodowej wykorzystane zostały technologie konserwatorskie Remmers. Do uzupełnienia mniejszych ubytków zastosowano gotowe masy do reprofilacji, wybarwione w masie na kolor piaskowca i cegły; Restauriermörtel i Multispachtel. Zaletami zapraw Remmers są stałe i powtarzalne parametry, skład, kolor i odpowiednio dobrana faktura powierzchni, wiernie naśladująca oryginalną. Zastosowane zaprawy renowacyjne są produktami specjalistycznymi zapewniającyminiski skurcz własny w trakcie wiązania oraz parametry wytrzymałości na ściskaniei odrywanie dostosowane do naprawianego materiału. Producent dostarczał zaprawy renowacyjne w kolorach niestandardowych. Zamawiane specjalnie dla potrzeb renowacji tego obiektu.

Chemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers
Uzupełnianie ubytków kamienia wykonano barwioną w masie zaprawą renowacyjną Restauriermörtel. Zawiera ona kruszywo mineralne o uziarnieniu zbliżonym do drobno ziarnistej struktury piaskowca. Wytrzymałość mechaniczna po pełnym stwardnieniu może wynosić 15 N/mm2 w wersji standardowej, 7,5 N/mm2 w wersji „miękkiej”. Stwarzało to wykonawcy możliwość dostosowania wytrzymałości mechanicznej zaprawy do wytrzymałości podłoża. Zaprawa renowacyjna Restauriermörtel może występować w zróżnicowanym uziarnieniu drobno, średnio lub gruboziarnistym. Zastosowane pigmenty są odporne na działanie światła, tak więc masy nie zmieniają koloru wraz z upływem czasu.
REKLAMA:


W celu ochrony naprawionego piaskowca powierzchnię elewacji zaimpregnowano wodną mikroemulsją hydrofobizującą Funcosil WS a tak zwane scalanie laserunkowe przebarwień i napraw wykonano stosując farbę silikonowo- wapienną Historic Lasur. Farby te są optymalnym materiałem w ochronie i dekoracji podłoży mineralnych, ze względu na wysoką przepuszczalność pary wodnej i dwutlenku węgla orazdoskonałą trwałość. Powłoka silikonowa jest dostosowana do impregnacji hydrofobizującej wykonanej na całości elewacji.

Chemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers
Półprzezroczysty – laserunkowy charakter farby, zachowuje w największym stopniu naturalną kolorystykępiaskowca i cegieł wraz ze zmianami, patyną, jaka powstała na ich powierzchni. Farba Historic Lasur to zwiększano mieszając ją z mikroemulsją silikonowąFuncosil WS. Do uzupełniania ubytków w cegle glazurowanej, którą są wyłożone ściany wewnętrznego dziedzińca zastosowano uniwersalną zaprawę Multispachtel w kilku kolorach. Kolory te dobierano fabrycznie na podstawie przysłanej próbki zgodnie z historycznym wzorcem. Zamieszczone fotografie wewnętrznego dziedzińca pokazują naprawę dokonaną przy użyciu zaprawy renowacyjnej Remmers Multispachtel. Ściany wewnątrz budynku pozbawiono tynków i pozostawiono odsłoniętą powierzchnię muru ceglanego. W tym przypadku zastosowano wariant konserwacji zachowawczej wątku ceglanego.

Opracowany został specjalistyczny zestaw produktów do dezynfekcji ścian, wypełniania pustek w murach oraz preparatów do wzmocnienia cegły i spoin. Konsolidacja polegała na nasyceniu wątku ceglanego estrami kwasu krzemowego w postaci preparatu KSE 300. Reaguje on z wilgocią zawartą w materiale i parąwodną. Produktem reakcji jest uwodniona krzemionka przywracająca pierwotne właściwości mechaniczne wzmacnianej ścianie ceglanej. Doświadczenia zdobyte podczas wielu realizacji w dziedzinie konserwacji zabytków architektury we Wrocławiu oraz bogaty asortyment produktów w tym zakresie, ułatwiły współpracę z wykonawcami przy projekcie renowacji budynku Heritage Gates. Renowacja zrealizowana została przez rozbudowany zespół wykonawczy składający się z kilku firm konserwatorskich i kamieniarskich i budowlanych .Dokonany wybór odpowiedniego zestawu materiałów umożliwił płynność prac i zapewnił jednolity efekt estetyczny. Źródło: Remmers


Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Wnętrza w stylu skandynawskim
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt