chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » 4500 kolorów z mieszalnika

4500 kolorów z mieszalnika

10.10.2005
Przewagą farb z mieszalnika nad gotowymi jest ogromna gama kolorystyczna. Można znaleźć dokładnie taką barwę, jaką sobie wymarzymy lub dopasować idealnie odcień do aranżacji wnętrza. Wśród baz do kolorów z mieszalnika Dulux znajdują się emulsje do ścian i sufitów o wykończeniu matowym, półmatowym, farby jednowarstwowe, a także do efektów specjalnych. Również bazy przeznaczone do malowania powierzchni metalowych i fasad za sprawą 4500 kolorów z mieszalnika przybiorą dowolną barwę.

Chemia budowlana - 4500 kolorów z mieszalnika
Większość z nas, decydując się na zakup farby, wybiera produkty gotowe. Choć oferowane są w coraz szerszej palecie odcieni wciąż ich gama kolorystyczna jest ograniczona. Jeśli szukamy niebanalnego odcienia do salonu, sypialni czy elewacji, warto pomyśleć o farbie z mieszalnika.
Przeczytaj również: Wzornik - Kolekcja Barw Tytan EOS
REKLAMA:


Farby Dulux z mieszalnika gwarantują całkowitą wolność wyboru koloru. Dzięki bogatej palecie barw zawierającej ponad 4500 kolorów jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

Możemy mieć także pewność, że nasz kolor będzie niepowtarzalny. Firma ICI bowiem stosuje unikalny wśród producentów farb system podziału i gradacji barw. W odróżnieniu od powszechnie stosowanej palety NCS, system firmy ICI – producenta farb Dulux - gwarantuje idealny dobór niepowtarzalnych odcieni. Odpowiednie oznakowanie pozwala na łączenie barw na kilka sposobów – ton w ton, kontrastowo i harmonijnie. Dodatkowo mieszalnik Dulux daje możliwość wyboru odcieni dla całego domu, ponieważ wymieszane na odpowiedniej bazie, pokryją każdą powierzchnię: ściany wewnątrz i na zewnątrz, elementy wykonane z drewna oraz metalu. Dzięki temu kolor ścian możemy idealnie dopasować do framug drzwi, ram okiennych, mebli, dodatków i elementów dekoracyjnych.

Trzy kroki do mieszalnika


Wybór koloru z mieszalnika to wyjątkowo łatwa sprawa. Wystarczą trzy kroki, by wymarzony kolor zagościł - w naszym lub na naszym - domu.

Krok pierwszy - inspiracja


Chemia budowlana - 4500 kolorów z mieszalnika
Zbierz inspirujące zdjęcia, ilustracje z czasopism, poszukaj stylu, jaki chcesz nadać swoim wnętrzom. Jeśli nadal nie masz pomysłu, a szukasz oryginalnego rozwiązania, poproś w sklepie o „Księgę Kolorów Dulux”. W bogato ilustrowanym albumie znajdziesz propozycję aranżacji pomieszczeń domowych w różnych barwach i tonacjach. Kolory pogrupowane są w rodziny beży, złotych, oranży, czerwieni, błękitów i fioletów, zieleni oraz neutralnych.
Chemia budowlana - 4500 kolorów z mieszalnika
W ramach każdej grupy kolorów znaleźć można propozycje ich łączenia – harmonijnie bądź w kontraście. Wszystkie kolory są opisane i odpowiednio umieszczone w szafie kolorów Dulux.

Krok drugi – wybierz swój odcień


Chemia budowlana - 4500 kolorów z mieszalnika
W sklepach oferujących farby z mieszalnika Dulux znajdują się wachlarze z wzornikami kolorów oraz szafy kolorów . Warto obejrzeć proponowane odcienie, a kartę z wybranym kolorem wziąć do domu, aby skonsultować pomysł z najbliższymi i porównać, czy kolor będzie się komponował z wystrojem wnętrza, meblami, zasłonami.

Krok trzeci – sprawdź kolor


Chemia budowlana - 4500 kolorów z mieszalnika
Po wybraniu koloru można wypróbować go, kupując tester. W małym pojemniczku znajduje się 250 ml farby. Ilość ta w zupełności wystarczy do pokrycia fragmentu ściany, sprawdzenia efektu i podjęciu decyzji. Kiedy już jesteśmy pewni co do koloru, oceniamy jaka ilość farby będzie nam potrzebna. Następnie wystarczy podać nazwę bądź kod koloru. Sprzedawca wpisze właściwy kod do komputera, a maszyna wymiesza odpowiednio proporcję barwników na wybranej przez nas bazie.

Farby z mieszalnika na kilka sposobów


Chemia budowlana - Dzięki wielu rodzajom baz farb z mieszalnika Dulux ściany, elementy drewniane i metalowe oraz elewacja domu mogą mieć jeden z 4500 odcieni.
Dzięki wielu rodzajom baz farb z mieszalnika Dulux ściany, elementy drewniane i metalowe oraz elewacja domu mogą mieć jeden z 4500 odcieni.
Wybór interesującej barwy spośród 4500 kolorów nie jest jedynym, jakiego można dokonać, decydując się na farbę z mieszalnika Dulux. Pozostaje jeszcze decyzja dotycząca bazy, na której powstanie farba zanim maszyna wymiesza pigmenty. Wszystko zależy od tego, czy chcemy malować wnętrze domu, czy fasadę, jaki chcemy uzyskać efekt wykończenia ścian - matowy, czy półmatowy, czy farba ma odznaczać się wyższą odpornością na ścieranie, a także czy będzie służyła do malowania drewna bądź elementów metalowych. Szeroki wachlarz barw farb z mieszalnika Dulux gwarantuje uzyskanie intensywnych barw na wszystkich tych powierzchniach.

Autor: Dulux - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt