chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Lakierowanie drobnych przedmiotów drewnianych

Lakierowanie drobnych przedmiotów drewnianych

07.03.2013
Dekoracyjny charakter drewnianych przedmiotów sprawia, że z powodzeniem można je wykorzystać do aranżacji wnętrz. Aby jednak zachowały swój charakter na długo, warto je odpowiednio zabezpieczyć.

Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron
Wystrój wnętrza to coraz częściej efekt pracy projektanta, który w naszym imieniu dobiera wszystkie elementy. Warto jednak spróbować zrobić to samodzielnie lub uzupełnić kompozycję o dodatki zgodnie z naszym gustem. Sięgając np. po drewniane przedmioty, nadajemy wnętrzom cieplejszego charakteru. Ponadto, ozdabiając dom lub mieszkanie elementami z ekologicznych surowców, wprowadzamy poczucie harmonii z naturą.

Wykorzystanie drewnianych ozdób w postaci pudełek, figurek, wazonów lub ramek a nawet żyrandoli - jeżeli zaaranżowane jest z rozwagą i smakiem - tworzy stylowe wnętrza. Nowe bądź używane wcześniej przedmioty możemy dostosować do pozostałych elementów otoczenia, zmieniając ich odcień lub podkreślając strukturę i rysunek drewna. Korzystając z łatwego w użyciu produktu (np. Lakierobejca Żelowa marki Drewnochron), zapewniamy przedmiotom nie tylko trwałą i odporną powierzchnię, ale również umożliwiamy sobie szybką pracę.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron

Nowe drewno na półce


Małe przedmioty drewniane są gustownymi dodatkami, które często niosą ze sobą pewną historię i przywołują różnorodne wspomnienia. Chcąc zachować na długo dobry stan pamiątek, warto pokryć je odpowiednią warstwą ochronną. Stosując Lakierobejcę, zyskujemy pewność, że przedmiot będzie właściwie zabezpieczony przed działaniem światła czy wilgoci, a dodatkowo podkreślone zostaną jego walory estetyczne. Jest to szczególnie istotne w przypadku drewnianych przedmiotów, które często stoją w nasłonecznionym miejscu przez długi czas (np. rzeźby, kuferki i pudełka) bądź są narażone na działanie wilgoci (np. szkatułki w łazienkach).

Jeżeli drewniana ozdoba będzie używana tylko w pomieszczeniach zamkniętych, to 1-3 warstwy wysokiej jakości środka zapewnią jej odpowiednią powłokę, która uchroni powierzchnię przed utratą barwy. Lakierobejca tworzy gładką warstwę, którą można swobodnie przecierać w celu usunięcia kurzu czy innych zabrudzeń, co pozwala na łatwe utrzymanie czystości. W przypadku przedmiotów wystawionych na działanie opadów atmosferycznych i dużych różnic temperatur, konieczne jest wcześniejsze zaimpregnowanie ich środkiem ochronnym.

Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron

Drugie życie drewnianych ozdób


Coraz częstszą praktyką jest renowacja wiekowych pamiątek - odnajdywanych w piwnicach, na strychach czy targach staroci – które dzięki umiejętnej pielęgnacji zyskują nowy blask. W przypadku tego rodzaju przedmiotów bardzo istotne jest przygotowanie powierzchni drewna do pokrycia go ochronno-dekoracyjną warstwą Lakierobejcy. Za pomocą papieru ściernego należy zniwelować wszelkie nierówności oraz usunąć ewentualne pozostałości starych powłok. Tak przygotowany przedmiot przed aplikacją warto także odtłuścić, stosując odpowiedni detergent. Po wyschnięciu można bez obaw nałożyć wymaganą liczbę warstw preparatu. Lakierobejca marki Drewnochron dostępna jest w 8 gotowych kolorach w ciemniejszych lub jaśniejszych tonacjach. Takie barwy jak np. merbau, sapella, tall, dąb bielony czy orzech amerykański pozwolą przywrócić blask nawet bardziej zniszczonym powierzchniom. Żelowa konsystencja preparatu ułatwia jego równomierne nakładanie i sprawia, że środek nie spływa, a tym samym nie powoduje zacieków.
Przeczytaj również: Obalamy mity na temat drewna
Autor: Drewnochron - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.3)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt