chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Lakiery 3H do zadań specjalnych

Lakiery 3H do zadań specjalnych

23.01.2013
Szkło to stały element w świecie materiałów dla przemysłu meblarskiego, a jego popularność wciąż rośnie. Nie ma się co dziwić, bo właściwości, możliwości zastosowań oraz elastyczność szkła stanowią niezaprzeczalne zalety. 3H-Lacke odpowiednio wcześnie rozpoznała ten trend i opracowała specjalne systemy lakiernicze, przeznaczone do lakierowania szkła.

Chemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers
Oparte na wodzie receptury coraz częściej i mocniej uwzględniają potrzeby użytkownika.

Stanowią one nisko-emisyjne alternatywy dla farb do szkła opartych na rozpuszczalnikach. Jedną z takich alternatyw jest specjalny, dwuskładnikowy lakier wodny 3H. Jego receptura oparta jest na specjalnych, mieszających się z wodą poliakrylanach. Po utwardzeniu dopasowanym izocyjanianem nadaje się on w szczególności do pokrywania powierzchni podlegających silnym obciążeniom chemicznym i fizycznym, jakie występują na przykład w przypadku mebli kuchennych. Jego odporność (wytrzymałość) została potwierdzona w oparciu o DIN 68861cz część 1, a przekraczająca (zależnie od barwy) nawet 40% zawartość fazy stałej zapewnia dużą siłę krycia. Bezbarwne lakiery z Hiddenhausen są lakierami doskonale nadającymi się do barwnego lakierowania szkła zwykłego lub float. Optymalna światło trwałość i bardzo dobra przyczepność gwarantują długotrwałą ochronę oraz perfekcyjne wrażenie optyczne. Różnorodne kolory wciąż stawiają przed badaczami nowe wyzwania, ponieważ nie wszystkie kolory mają takie same właściwości. Tym trudniej jest stworzyć stabilny system lakierów wodnych o doskonałej dokładności odwzorowania koloru i wysokiej powtarzalności. 3H rozwiązała to zadanie perfekcyjnie. W ramach kolorów uniwersalnych klient ma do dyspozycji wszystkie znane kolory z palet RAL i NCS, realne są także różne stopnie połysku. Ponadto we współpracy z klientem lakiery dopasowywane są dokładnie do warunków ramowych i aplikacyjnych.
REKLAMA:


Źródło: Remmers

Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1.1)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt