chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » 3 pomysły na nieszablonowe ściany od marki Bondex

3 pomysły na nieszablonowe ściany od marki Bondex

05.12.2012
Znudziła Cię monotonia klasycznych, jednobarwnych ścian? Czas więc na barwną rewolucję! Marka Bondex podpowiada, jak odmienić tradycyjne ściany kolorowymi wzorami.

Chemia budowlana - Fot. Dyrup
Fot. Dyrup
Jednobarwne ściany to najczęstszy wybór osób malujących mieszkanie. Jeśli jednak nudzi Cię ich monotonny charakter, pomyśl o barwnej rewolucji we wnętrzu. Wystarczy bowiem nieco kolorów, ciekawy pomysł, aby oryginalne wzory na ścianie zupełnie odmieniły charakter wnętrza.

Do przeprowadzenia barwnych zmian potrzebna będzie dobra farba emulsyjna (najlepiej w kilku kolorach) oraz małe i średnie pędzle. Z pewnością przyda się także ołówek, taśma malarska oraz folia lub gazety do zabezpieczenia podłogi. W przypadku farby najlepiej zdecydować się na wysokiej klasy emulsję lateksową taką, jak np. Bondex Super Wall. Farba marki Bondex jest odporna na ścieranie oraz zabrudzenia, a także bardzo wydajna. Dodatkowo w jej palecie znaleźć można aż 28 modnych i inspirujących kolorów. Dzięki temu doskonale sprawdzi się podczas tworzenia dekoracyjnych wzorów na ścianach.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Dyrup
Fot. Dyrup

Barwna szachownica


Osobom lubiącym proste, geometryczne formy z pewnością spodoba się ściana ozdobiona barwną szachownicą. Do jej przygotowania możemy wykorzystać takie kolory, jak „róża”, „szafirek”, „aloes” i „papirus” lub inne dowolnie wybrane przez nas z palety farb Super Wall. Pracę rozpocznijmy od podzielenia wybranego fragmentu ściany na prostokątne pola o zbliżonych rozmiarach (w tym celu możemy sięgnąć po długą linijkę lub składaną miarkę). Powstałą siatkę pokryjmy taśmą malarską w taki sposób, aby brzegi siatki stykały się narysowanymi liniami. Następnie wybrane pola pokryjmy kolorową farbą, po czym ponownie nałóżmy taśmę na brzegach innych pól i pomalujmy je innymi barwami. Czynność powtarzajmy, aż wszystkie pola zostaną pomalowane, a pomiędzy nimi nie będzie białych linii.

Chemia budowlana - Fot. Dyrup
Fot. Dyrup

Egzotyczna palma


Jeśli jednak marzy nam się odrobina egzotyki we wnętrzu, pomyślmy o ozdobieniu ścian wzorem palmowych liści. Aby uzyskać taki efekt, zróbmy z grubego brystolu duże szablony imitujące wygląd liści. Gotowe szablony przyłóżmy do ściany i delikatnie odrysujmy ołówkiem. Tak powstały wzór możemy bez obaw pomalować emulsją – dobrym wyborem będzie „lukrecja”, „nagietek” lub „słonecznik”. Najlepiej rozpocząć od pokrycia małym pędzelkiem konturów palmowych liści. Następnie sięgnijmy po większy, płaski pędzel i wypełnijmy całość.

Chemia budowlana - Fot. Dyrup
Fot. Dyrup

Dekoracyjne pasy


Interesujący pomysł na ciekawy, ale stonowany motyw? Czas na dekoracyjne pasy. Aby jest stworzyć potrzebujemy kilku kolorów (np. „czarna malwa”, „jaskier” oraz „krokus” z palety emulsji marki Bondex) oraz fragmentu białej ściany. Pracę rozpocznijmy od wyznaczenia linijką szerokości pasów – dobrze, aby były różne – na dolnej części ściany. Następnie wyznaczmy ich granice za pomocą taśmy malarskiej. Tak powstały szablon pomalujmy wybranymi przez nas kolorami. Kiedy farba wyschnie, oderwijmy delikatnie taśmę. Na jej miejscu pojawią się równe, białe pasy, które doskonale uzupełnią wcześniej naniesione barwy.
Autor: Dyrup - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt