chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Restaurowanie mebli i przedmiotów drewnianych

Restaurowanie mebli i przedmiotów drewnianych

29.11.2012
Drewno jest jednym z najstarszych materiałów do produkcji mebli. Wiele przedmiotów wykonanych z tego niezwykle wytrzymałego surowca powstało dziesiątki lat temu i przetrwało do dziś. Jak to możliwe? Odpowiednia ochrona i pielęgnacja pozwala na utrzymanie dobrej kondycji drewna przez długi czas.

Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron
Meble wykonane z naturalnego materiału znakomicie komponują się z rożnymi rodzajami wykończenia wnętrz. Swoją obecnością nadają ciepłego klimatu miejscom w których się znajdują bez względu na to, czy panuje w nich stylistyka nowoczesna czy np. retro. Bogaty wybór projektów meblarskich pozwala na odpowiednie dopasowanie ich w zależności od rodzaju zastosowania, zarówno w pokoju dziennym, jadalni, kuchni czy sypialni.
REKLAMA:


Nie od dziś wiadomo, że drewno jest również bardzo trwałym i wytrzymałym materiałem, dzięki czemu niejeden stół, szafka lub krzesło dumnie służą kolejnym pokoleniom. Wiele z nich posiada własną historię przez co przedmioty te nabierają wartości emocjonalnej dla ich użytkowników. Warto zadbać o to, aby mogły pełnić swoją funkcję jeszcze przez długie lata. Do odpowiedniej pielęgnacji i ochrony mebli oraz przedmiotów drewnianych właściwa będzie np. Lakierobejca Żelowa marki Drewnochron.

Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron

Nowy blask starych mebli


Upływający czas oddziałuje bardzo korzystnie na wygląd drewna. Dodaje mu uroku i elegancji. Zmienia i pogłębia jego barwę oraz uwidocznia naturalne usłojenia. Stylowe stoły, biurka czy szafki wprowadzają niepowtarzalną atmosferę wewnątrz pomieszczeń. Oryginalny design mebli np. z początków ubiegłego stulecia, prezentuje wysoką dbałość o szczegóły, o które warto zadbać podczas pielęgnacji. Odpowiednia renowacja oraz zabezpieczenie zapewnią im żywotność i wspaniały wygląd na kolejne lata. Lakierobejca Żelowa marki Drewnochron nie tylko chroni powierzchnię mebli, ale również umożliwia zmianę ich koloru. Ułatwi to dopasowanie ich do każdego stylu wyposażenia. Dzięki temu stare przedmioty nabiorą nowego blasku i ponownie nadadzą wnętrzom wyjątkowego charakteru.

Odnawianie drewna jest proste


Lakierobejca żelowa marki Drewnochron trwale pielęgnuje i chroni drewno. Konsystencja produktu pomaga w sprawnej aplikacji, a środek nie kapie podczas nakładania. Doskonale rozprowadza się na powierzchni, dzięki czemu można łatwo i szybko prowadzić prace. Właściwości uodporniające na działanie światła spowalniają zmianę koloru powierzchni. Przed nanoszeniem preparatu musimy zadbać o odpowiednie przygotowanie restaurowanego podłoża. Zalecane jest dawkowanie dwóch warstw środka, co zapewnia optymalną ochronę. Powierzchnia powinna być gładka i słucha, a miejsca zażywiczone i zatłuszczone należy przemyć np. benzyną ekstrakcyjną i wysuszyć. Drewno trzeba wygładzić dobierając ziarnistość papieru ściernego do stopnia nierówności podłoża. Przeszlifowaną powierzchnię odpylamy. Przed zastosowaniem lakierobejcy dokładnie mieszamy zawartość puszki. Zanim rozpoczniemy malowanie, warto zeszlifować także włosie pędzla na drobnoziarnistym papierze ściernym, co znacznie zmiękczy jego końcówkę. Aby dotrzeć do trudno dostępnych miejsc można użyć specjalnego tamponu do malowania. Dzięki temu łatwiej będzie zaaplikować substancję na łączeniach, w fornirach i artystycznych wykończeniach mebli. Produkt dzięki żelowej konsystencji nie tworzy zacieków, nie kapie i nie ocieka z pędzla, więc można go bez obawy stosować np. podczas renowacji wysokich szaf. Po nałożeniu pierwszej warstwy zostawiamy przedmiot do wyschnięcia na cztery godziny. Dopiero wtedy możemy nanieść kolejną. Przedtem warto jednak przeszlifować powierzchnię. Ma to na celu zwiększenie przyczepności kolejnej powłoki. Usuwamy pył i nanosimy drugą warstwę lakierobejcy, rozcierając ją półsuchym pędzlem. Całość zostawiamy do całkowitego wyschnięcia. Zabieg powinien być wykonywany w temperaturze od +15 do +25°C. Po zakończeniu malowania narzędzia należy umyć i osuszyć.Jeżeli zastosujemy odpowiedni środek i z precyzją oraz uwagą wykonamy prace renowacyjne mebli, to przez kolejne lata będziemy mogli z powodzeniem z nich korzystać. Staną się one wyjątkowym elementem wyposażenia naszych domów bądź mieszkań. Ponadczasowość drewna pozwala bowiem na dopasowanie go do każdego rodzaju aranżacji wnętrz. Należy tylko właściwie o nie zadbać.

Autor: Drewnochron - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.4)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt