chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona drewna Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » drewno » Pokost lniany - naturalna impregnacja drewna

Pokost lniany - naturalna impregnacja drewna

11.10.2012
Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron
Stosowanie ekologicznych produktów jest nie tylko zdrowym i przyjaznym dla środowiska sposobem konserwacji drewna. Dzięki ich wyjątkowym właściwościom, można solidnie zabezpieczyć drewno i zapewnić mu wyjątkową trwałość.

Drewno jako naturalny surowiec wymaga kompletnej ochrony mimo tego, że samo potrafi właściwie reagować na zmienne warunki, w których jest eksploatowane. Tradycyjnym środkiem, który wraca do łask użytkowników doceniających jego zalety jest pokost lniany.

REKLAMA:


Naturalny podkład


Lakierowanie drewna, oprócz efektu dekoracyjnego, służy przede wszystkim jego ochronie przed działaniem czynników pogodowych oraz przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Aby zapewnić kompletne zabezpieczenie sięgające w głąb struktury surowca, konieczne jest wstępne zastosowanie silnie penetrującego podkładu, który zapobiegnie działaniu wilgoci. Dzięki naturalnym właściwościom pokostu lnianego jest on doskonałym środkiem do pierwotnego zabezpieczenia drewna w domu bądź ogrodzie. Preparat przygotowany jest na bazie oleju lnianego, który gwarantuje właściwości hydrofobowe. Dzięki temu niweluje on zaleganie wody i tym samym uniemożliwia rozwój grzybów czy pleśni. Produkt nadaje się zatem do zabezpieczania drewna użytkowanego w łazience czy w kuchni.

Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron

Łatwość stosowania


Przyjazny dla środowiska, naturalny produkt może być nakładany bezpośrednio na surowe drewno i wszelkie materiały drewnopochodne. Bezbarwny preparat nie zmienia koloru surowca, a przy tym nie tworzy powłoki lakierowej. Używa się go w postaci rozcieńczonej (np. 1 część Pokostu Lnianego i 1 część rozcieńczalnika EKO1 marki Drewnochron). Środek osiąga wówczas konsystencję, która umożliwia jego łatwe wcieranie i tym samym wnikanie w powierzchnię. Nanoszenie można wykonywać ręcznie bądź maszynowo. W obu przypadkach materiał, na którym będzie stosowany pokost lniany, należy wstępnie przeszlifować, a następnie aplikować produkt aż do całkowitego nasycenia.

Pokost lniany daje nie tylko solidną ochronę przed wilgocią, ale jest także podkładem, na który z powodzeniem można nakładać kolejne powłoki. Naturalne właściwości produktu sprawiają, że idealnie współgra z farbami podkładowymi, nawierzchniowymi oraz lakierami do drewna.

Autor: Drewnochron - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.8)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona drewna

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt